Ranking lokat terminowych – sprawdź

HapiPożyczki

4.7 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 25000 zł, okres kredytowania do 49 rat.
RRSO pożyczki w HapiPożyczki to 9,72%. Wiek od 18 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

9.4 Ocena
2506 Wybrało
RRSO 9,72%
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Ascot Finance

3.4 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 1000000 zł, okres kredytowania do 120 rat.
RRSO pożyczki w Ascot Finance to 80%. Wiek od 20 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

6.7 Ocena
1864 Wybrało
RRSO 80%


Ostatnie dwie decyzje Rady Polityki Pieniężnej dotyczące stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego przełożyły się dość szybko na obniżenie oprocentowania lokat terminowych. Obniżki oprocentowania dotknęły niemal wszystkich banków z naszego zestawienia. W niektórych przypadkach spowodowały one spadek o jedną czy więcej pozycji (lokaty Meritum Banku), w innych zaś – zniknięcie danej oferty z rankingu (lokata terminowa Alior Sync). Tyle tytułem wstępu. Zapraszamy do lektury.


6% na 24 miesiące, stałe oprocentowanie – złóż wniosek on-line!


Pierwszą pozycję w zestawieniu lokat jednomiesięcznych utrzymała Lokata na Dobry Początek Idea Banku oprocentowana w wysokości 7,50% w skali roku. Jej drugą – po oprocentowaniu – zaletą jest wypłacenie 100% odsetek w przypadku przedterminowego zerwania lokaty założonej przez Internet. Drugie miejsce, mimo obniżenia oprocentowania o 0,8 pp., obroniła Lokata Spinająca Polskiego Banku Przedsiębiorczości, której oprocentowanie wynosi obecnie 4,90% w skali roku. Czołówkę zestawienia lokat zakładanych na 1 miesiąc zamykają dwie oferty Meritum Banku: Meritum Zysku w Internecie i Lokata Standardowa Internetowa. Ich oprocentowanie wynosi 4,30% w skali roku.


Także i w zestawieniu lokat 3-miesięcznych na pozycji lidera nie nastąpiła zmiana. Na pierwszym miejscu nadal króluje Lokata internetowa Raiffeisen Banku Polska (7,00% w skali roku). Na drugim miejscu znalazła się eLokata24 SK banku oprocentowana w wysokości 6,70% w skali roku. Trzeba jednak dodać, że lokata ta oprocentowana jest według zmiennej stopy procentowej, co oznacza, że jej oprocentowanie może zmienić się w czasie trwania umowy. Trzecią pozycję utrzymała Pierwsza Lokata Meritum Banku (6,50% w skali roku). Wspominając o Pierwszej Lokacie trzeba dodać, że Konto Zarabiające, do którego jest ona „wartością dodaną” można teraz, dzięki potwierdzeniu umowy za pośrednictwem przelewu, otworzyć w 15 minut.


Pierwsze miejsce w zestawieniu utrzymała eLokata24 (6,90% w skali roku) SK banku. Drugą pozycję zajęła FM Lokata FM Banku (6,30% w skali roku). Na najniższym stopniu podium – ex aequo – uplasowały się dwie oferty: Lokata standardowa/internetowa Banku Pocztowego oraz Lokata Zyskowna Getin Noble Banku. Ich oprocentowanie wynosi 6% w skali roku. Na wstępie wspomnieliśmy, że z rankingu zniknęła lokata standardowa Alior Synca – w tym ta z półrocznym okresem umownym. Jej oprocentowanie spadło z poziomu 6,50% do 4,30%…


Pierwsze miejsce w zestawieniu lokat rocznych utrzymała FM Lokata WIBOR Plus FM Banku (6,49% w skali roku). W styczniu sytuacja może być już inna. Jej oprocentowanie zmienia się bowiem co 3 miesiące, a sześciomiesięczny WIBOR, na podstawie którego ustalane jest oprocentowanie lokaty zmieni się pod koniec grudnia. Na drugim miejscu – eq aequo – znalazły się dwie propozycje Meritum Banku: Lokata Meritum Zysku w Internecie oraz Lokata Standardowa Internetowa. Ich oprocentowanie wynosi 5,75% w skali roku (a jeszcze miesiąc temu wynosiło 6,06% w skali roku). Pozycję trzecią zajęły także dwie lokaty: otwierana przez Internet lub telefon lokata standardowa eurobanku i Lokata Tradycyjna oferowana przez Getin Online. Oprocentowanie obu propozycji wynosi 5,60% w skali roku.

Ranking lokat terminowych – grudzień 2012Poz.Bank/nazwa produktuOprocentowanie (nominalne)Minimalna kwota lokaty/Wymagane kontoPolski Bank PrzedsiębiorczościenergoLOKATA 3M PLUS/Lokata onLINE 3MLokata Standardowa InternetowaLokata standardowa/Lokata internetowaLokata Standardowa InternetowaLokata Standardowa InternetowaLokata standardowa (Internet/telefon)Polski Bank Przedsiębiorczości

Ranking lokat terminowych TotalMoney.pl zawiera standardowe lokaty terminowe w kwocie 5000 zł. W rankingu nie są ujęte lokaty progresywne. 
Stan na 19 grudnia 2012 r.
Źródło: www.totalmoney.pl oraz serwisy internetowe banków


Grudniowy ranking lokat terminowych po raz kolejny pokazał zależność między decyzjami Rady Polityki Pieniężnej a decyzjami banków dotyczącymi obniżenia oprocentowania lokat. Czy istnieje sposób na zabezpieczenie się przed szybko spadającymi zyskami z depozytów terminowych. Tak, istnieje. Nazywa się lokata długoterminowa. Co prawda w naszych comiesięcznych rankingach porównujemy lokaty zakładane na okres od 1 do 12 miesięcy, co jednak nie znaczy, że nie możemy proponować innych, atrakcyjnych rozwiązań, dzięki którym nasze oszczędności mogą przynieść nam godziwe zyski.


6% na 24 miesiące, stałe oprocentowanie – złóż wniosek on-line!


Jednym z banków oferujących atrakcyjne długoterminowe, 2-letnie lokaty terminowe jest Santander Consumer Bank.  Dlaczego lokaty 2-letnie? Przede wszystkim dlatego, że zabezpieczają nas one przed negatywnymi skutkami wynikającymi z obniżek stóp procentowych (a analitycy przewidują, że na listopadowej i grudniowej obniżce się nie skończy). Poza tym, gwarantują nam one stały i przewidywalny zysk, a ich oprocentowanie jest atrakcyjne (wynosi 5,90% – 6% w skali roku).


Oszczędzać na korzystnych warunkach możemy nawet w okresie obniżających się stóp procentowych. Trzeba tylko poświęcić więcej czasu na znalezienie korzystnej lokaty. Decydując się na założenie lokaty „pierwszej z brzegu” możemy nie osiągnąć założonych zysków. Pamiętajmy o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

listPodobne artykuły


menu_open Spis treści

  PORÓWNANIA POŻYCZEK

  Ocena
  9.7
  pożyczkaOK
  Ocena
  9.7
  Smartney.pl
  Ocena
  9.5
  Profi Credit
  Ocena
  9.4
  HapiPożyczki
  Ocena
  9.2
  Wonga
  Ocena
  9.1
  Monedo
  Ocena
  8.9
  SuperGROSZ
  Ocena
  7.8
  Axi Card
  Ocena
  6.7
  Ascot Finance
  Ocena
  6.7
  Autokapital.pl
  Ocena
  9.9
  NetCredit
  Ocena
  9.5
  PożyczkaPLUS
  Ocena
  9.5
  SmartPożyczka
  Ocena
  9.2
  Wonga
  Ocena
  7.8
  Axi Card
  Ocena
  7.1
  Vivus
  Ocena
  5.5
  Ofin
  Ocena
  9.8
  Kuki
  Ocena
  9.7
  pożyczkaOK
  Ocena
  9.7
  Smartney.pl
  Ocena
  9.6
  Finbo
  Ocena
  9.5
  PożyczkaPLUS
  Ocena
  9.5
  Profi Credit
  Ocena
  9.5
  SmartPożyczka
  Ocena
  9.4
  HapiPożyczki
  Ocena
  9.2
  Miloan.pl
  Ocena
  9.1
  Monedo