O czym musi pamiętać, każdy posiadacz kredytu hipotecznego

KWOTA POŻYCZKI

Porównaj pożyczki pozabankowe

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Ascot Finance

3.3 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 1000000 zł, okres kredytowania do 120 rat.
RRSO pożyczki w Ascot Finance to 80%. Wiek od 20 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

RRSO 80%

Aforti Finance

4.1 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 150000 zł, okres kredytowania do 24 rat.
RRSO pożyczki w Aforti Finance to 82%. Wiek od 20 lat.

notification_important OFERTA NIE AKTYWNA!

PORÓWNAJ INNE POŻYCZKI »

Szczegóły »

RRSO 82%

Kredyt hipoteczny ma większość z nas. To niejako oczywiste, nie ma właściwie możliwości zakupu własnego mieszkania, jeśli nie pomożemy sobie, korzystając z kredytu hipotecznego. Nasze zarobki nie pozwalają na zakup nieruchomości za gotówkę, a w miarę atrakcyjne oprocentowanie tej pożyczki sprzyja naszej samodzielności. Niestety, kredyt hipoteczny to zobowiązanie wieloletnie, którego szybko nie spłacimy. Warto przestrzegać kilku zasad, aby spać spokojnie, mimo tak dużego obciążenia finansowego.

kredyt hipoteczny

Nadpłacaj kredyt.

Dodatkowe dochody, premie, nagrody to wszystko pieniądze, które powinieneś wpłacać na nadpłatę kredytu. W pierwszym okresie po jego zaciągnięciu jest to nieopłacalne, ale nie czuj się zwolnionych z tego obowiązku. Po prostu odłóż pieniądze na konto celowe, a kiedy tylko będziesz mógł, wpłać pieniądze na spłatę kredytu. Po wpłacie kredyt zostanie przeliczony na nowo i będziesz mógł zdecydować się na obniżenie raty lub skrócenie okresu kredytowania. Zbieraj pieniądze na swoją poduszkę finansowego bezpieczeństwa.

Każdy powinien posiadać wystarczającą kwotę oszczędności, aby pozwoliła mu ona na spokojny czas w życiu. Najkorzystniej jest, aby była to dwunastokrotność twoich miesięcznych wydatków. To trudne, ale taki powinien być twój cel. Zacznij od przynajmniej trzykrotności. To pieniądze, które pozwolą ci na spokojne utrzymanie się i spłatę wszelkich zobowiązań oraz oczywiście raty kredytu hipotecznego w pewnych określonych sytuacjach życiowych. Będziesz mieć środki w razie utraty pracy, choroby czy nagłego spadku dochodów.

Sprawdzaj swój bank.

Banki łączą się ze sobą, zmieniają swoje wizerunki, systematycznie wprowadzają nowe oferty. Niestety, wiele tych bardziej atrakcyjnych adresowanych jest do nowych klientów. Warto systematycznie sprawdzać, czy aby twój kredyt nie jest mało atrakcyjny, a jego oprocentowanie nie uległo zmianie na twoją niekorzyść. Nie dość na tym, o wielu zmianach bank cię informuje, przesyłając korespondencję mailową czy tradycyjną. Nie omijaj tych wiadomości, tylko czytaj je i dopytuj w banku, jeśli coś cię zaniepokoi.

Nie musisz też dochować wierności swojemu bankowi. Jeśli na rynku finansowym pojawi się nowa, atrakcyjna oferta negocjuj z bankiem lub po prostu go zmień. Kontakt z bankiem zachowaj także, jeśli masz jakiekolwiek trudności. Rozmawiaj o wakacjach kredytowych czy obniż ratę, ale nie unikaj poinformowania banku o swoich trudnościach.

Wykup ubezpieczenie nieruchomości.

Wiele osób uznaje, że w trakcie brania kredytu dokonało ubezpieczenia nieruchomości i jest już zwolnione z dalszej konieczności interesowania się tą kwestią. Tymczasem warto starannie przeanalizować, co i w jakim zakresie jest ubezpieczone, a przede wszystkim, czy przy ubezpieczeniu nie została dokonana bezpośrednia cesja ubezpieczenia na bank. Wiele banków zabezpiecza się w ten sposób, że ubezpieczyciel w razie jakiejkolwiek sytuacji losowej np. pożaru czy zalania zabezpiecza swój interes i przejmuje w całości odszkodowanie na poczet utraty wartości lokalu zabezpieczanej kredytem. Tymczasem ty, zostajesz z mieszkaniem, które musisz wyremontować, aby po prostu gdzieś żyć.

Nie zaciągaj dodatkowych kredytów.

Być może, marzą ci się kolejne zakupy, wyjazdy czy kupno nowego auta. Zawsze, biorąc kolejną pożyczkę, pamiętaj, że masz już jedno duże zobowiązanie i dokładnie przeanalizuj, czy po prostu stać cię na następną ratę. Jeśli przyzwyczaisz się do życia za pożyczone, nigdy nie uda ci się przed terminem spłacić kredytu hipotecznego. Nie możesz wpaść w spiralę zadłużenia, więc kolejne pożyczki to dla ciebie ostateczność.

Potrzebna Ci dodatkowa gotówka? Przenieś kredyt do innego banku.

Jeżeli Twoja sytuacja wymaga bezwzględnego zastrzyku gotówki rozważ przeniesienie swojego kredytu hipotecznego do innego banku, zazwyczaj otrzymasz lepszą propozycję z dodatkową gotówką. Postępuj jednak rozsądnie, dokładnie przeanalizuj oferty, zwróć szczególną uwagę na prowizję.RRSO
3,45%
Bank BNP Paribas S.A.

Kredyt hipoteczny

unfold_lessunfold_moreKredyt Hipoteczny na dobrych warunkach
 • Kredyt hipoteczny 5000 zł
 • Okres: 12 rat
 • Rata wyniesie 429 zł
 • Całośc do spłaty 5150 zł
 • Kredyt Hipoteczny na dobrych warunkach
 • RRSO 3,45
 • nawet do 15 % kwoty kredytu na dowolny cel

Sprawdź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  menu_open Spis treści

 1. Nadpłacaj kredyt.
 2. Sprawdzaj swój bank.
 3. Wykup ubezpieczenie nieruchomości.
 4. Nie zaciągaj dodatkowych kredytów.
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.9
Smartney.pl
Ocena
6.6
Monedo
Ocena
6.6
Ascot Finance
Ocena
6.4
Provident
Ocena
5.7
Ofin
Ocena
4.7
Bliska pożyczka
Ocena
3.9
Cardina
Ocena
2
Speed Cash
Ocena
1
Ratka.pl
Ocena
6.7
viaSMS
Ocena
5.7
Ofin
Ocena
5
NiewielkaPożyczka
Ocena
9.9
Smartney.pl
Ocena
9.2
Kuki
Ocena
8.8
Finbo
Ocena
7.1
Tani Kredyt
Ocena
6.7
viaSMS
Ocena
6.6
Monedo
Ocena
6.6
POLOżyczka
Ocena
6.6
Ascot Finance
Ocena
6.4
Provident
Ocena
5.7
Ofin

POTRZEBUJESZ POŻYCZKI?


NiewielkaPożyczka

✓ Pierwsza pożyczka za 0 zł.

✓ Pożyczka do 2000 zł

✓ Do 31 dni

» Aplikuj o 2000 zł