Kredyt konsolidacyjny – jak złożyć wniosek o kredyt?

Online Gotówka

4.5 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 15000 zł, okres kredytowania do 2 rat.
RRSO pożyczki w Online Gotówka to 0%. Wiek od 18 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

BEZPŁATNA!
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Czy wiesz, że kredyt konsolidacyjny jest dzisiaj jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań? Wszystko dlatego, że Polacy chętnie biorą kredyty, ale nie zawsze posiadają komfort ich spłaty. Nie chodzi o samą zdolność kredytową, bo taką weryfikuje każdy bank, zanim udzieli finansowego wsparcia.

szybki kredyt konsolidacyjny

Problemem jest raczej zarządzanie własnym budżetem, jeśli uwzględnimy konieczność spłat kilku rat w różnych terminach i kontakt z licznymi bankami. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem, sprawdź koniecznie, co to jest kredyt konsolidacyjny i jak w łatwy sposób go uzyskać na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ?

 

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

 

Sam kredyt konsolidacyjny nie jest typowym zobowiązaniem bankowym. Rzeczywiście, jest finansowym wsparciem, jednak nie w podstawowej formie, czyli poprzez udzielenie kredytu gotówkowego. Kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy. Ten polega na połączeniu co najmniej kilku zobowiązań, jakie kredytobiorca zaciągnął w tym samym albo różnych, konkurencyjnych względem siebie bankach. Nowy bank spłaca je i ustanawia jeden kredyt, z jedną ratą. Ta ustanawiana jest najczęściej na znacznie bardziej opłacalnych i atrakcyjnych warunkach. Czas trwania umowy o kredyt konsolidacyjny przeważnie zostaje wydłużona w czasie, dzięki czemu raty ulegają zmniejszeniu. Co ważne, dzięki temu kredytobiorca polepsza swoją zdolność kredytową i może nawet dobrać dodatkowe środki wedle indywidualnych potrzeb.

 

Kredyt konsolidacyjny – jak się o niego starać?

 

Dzisiaj coraz więcej banków oferuje kredyt konsolidacyjny online. Oznacza to, że o takie zobowiązanie udaje się wnioskować bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to opcja nie tylko wygodna, ale i bezpieczna w czasach pandemii koronawirusa, kiedy zalecana jest przecież społeczna izolacja.

Pamiętajmy jednak, że nie każdy może się starać o kredyt konsolidacyjny. Bez BIK czy KRD bank nie udzieli takiego zobowiązania, kredytobiorcy muszą być w pełni wiarygodni i wypłacalni. Konsolidacja nie jest możliwa, jeśli potencjalny klient instytucji bankowej posiada długi albo w przeszłości nie regulował comiesięcznych rat w wyznaczonym terminie. To dobra opcja dla osób, które chcą usprawnić zarządzanie własnym budżetem albo odczuwają problemy finansowe w wyniku spłaty zbyt licznych i za wysokich rat, ale nie są dłużnikami.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny? Wniosek wysyła się dzisiaj elektronicznie. W nim należy wskazać zobowiązania, które mają ulec połączeniu. Konsolidacji ulec mogą kredyty gotówkowe na dowolny cel, kredyty celowe, ale też kredyty odnawialne czy limity na kartach kredytowych. Co istotne, połączeniu mogą ulegać jedynie zobowiązania zaciągnięte w bankach, na chwilówki czy inne pożyczki należy wziąć kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Produkty banków nie mogą być łączone z tymi pozabankowymi.

Warto wspomnieć jeszcze o zaletach kredytów zaciąganych online. Fakt, że w każdym przypadku bank weryfikuje zdolność kredytową potencjalnego klienta, natomiast za pośrednictwem internetu proces ten przebiega szybciej, a wiele instytucji bankowych minimalizuje formalności. Nie zawsze żądane jest na przykład zaświadczenie o pracę, a bank analizuje jedynie wpływy na konto klienta w danym okresie.

 

Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać najlepszy?

 

Ponieważ na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, a każdy bank proponuje inne warunki współpracy, warto jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny poznać co najmniej kilka różnych ofert. Świetnie sprawdza się w tym celu ranking kredytów konsolidacyjnych. Takie zestawienie znaleźć można w sieci. Warto zwrócić jednak uwagę na to, by porównywarka tego typu wskazywała jedynie aktualne, rzetelne i obiektywne dane.

Uwzględniając zestawienie różnych ofert kredytowych, pod uwagę należy wziąć nie tylko oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty czy czas trwania umowy z bankiem, ale przede wszystkim wskaźnik RRSO. To on mówi o całkowitych kosztach, jakie będzie musiał ponieść kredytobiorca w związku z połączeniem dotychczasowych kredytów. Może okazać się, że kredyt konsolidacyjny jest zupełnie nieopłacalny, ponieważ dodatkowe opłaty, jak prowizje, odsetki czy konieczność wykupienia ubezpieczenia przewyższają koszty kredytów spłacanych na dotychczasowych zasadach.

Kolejnym narzędziem, które przydaje się do weryfikacji opłacalności wybranych kredytów konsolidacyjnych, jest kalkulator kredytowy. Ten oszacuje nie tylko wskaźnik RRSO, ale pomoże ocenić, czy kredytobiorca posiada niezbędną zdolność kredytową i ma szansę na współpracę z nowym bankiem.

Należy przy tym wiedzieć, że zarówno ranking kredytowy, jak i kalkulator wskazuje jedynie poglądowe dane, a te ostateczne warunki współpracy w ramach konsolidacji kredytobiorca pozna dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej. Bank uwzględnia nie tylko własną politykę kredytową czy zmieniającą się na całym rynku kredytowym sytuacją, ale również indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości spłaty swojego klienta. Nie bez znaczenia jest wartość kredytów, jakie mają ulec połączeniu i preferowany czas współpracy z bankiem, który ma przeprowadzić konsolidację. To dlatego nie ma dwóch identycznych kredytów, a zapisy w umowie zawsze są inne.

Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

listSprawdź inne tematy


menu_open Spis treści

  1. Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać?
  2. Kredyt konsolidacyjny - co to jest?
  3. Kredyt konsolidacyjny - jak się o niego starać?
  4. Kredyt konsolidacyjny - jak wybrać najlepszy?
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.9
HapiPożyczki
Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.6
SuperGROSZ
Ocena
8.1
Bocian Pożyczki
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
6.4
Provident
Ocena
5.1
Extra Kieszeń
Ocena
5
Prestito.pl
Ocena
9.8
NetCredit
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
7.1
Vivus
Ocena
5
Prestito.pl
Ocena
9.9
HapiPożyczki
Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.7
Kuki
Ocena
9.6
Finbo
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9
Miloan.pl
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.6
SuperGROSZ
Ocena
8.1
Bocian Pożyczki