Kredyt 20000 zł – symulacja kredytowa

Online Gotówka

4.5 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 15000 zł, okres kredytowania do 2 rat.
RRSO pożyczki w Online Gotówka to 0%. Wiek od 18 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

BEZPŁATNA!
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Oprocentowanie kredytu to parametr, z którym spotykamy się najczęściej przy przeglądaniu ofert kredytowych. Poziom oprocentowania odgrywa bardzo ważną rolę.

kalkulator kredytu oprocentowanie

Niekiedy różnica oprocentowania w postaci jednego punktu procentowego może przyczynić się do znacznej oszczędności na odsetkach.

Oprocentowanie jest więc procentowym wyznacznikiem kosztu, jaki poniesiemy w związku z udzielanym nam kredytem oraz z doliczeniem go w odpowiednich proporcjach do rat kredytu.
Na wysokość oprocentowania kredytu wpływa jego marża oraz stawka referencyjna. Marża to procent jaki zarobi na kredycie bank. Z kolei stawka referencyjna, nazywana także stawką bazową to ustalana przez rynek stopa procentowa danej transakcji. Stawka bazowa jest podstawą oprocentowania wszystkich kredytów.

Stopą bazową kredytów na polskim rynku jest WIBOR. Z kolei LIBOR oraz EURIBOR to stopy bazowe w kredytach, które zostały udzielone w konkretnych walutach zagranicznych.

Zarówno bank jak i kredytobiorca nie mają wpływu na stawkę referencyjną. Jej wartość zmienia się cyklicznie, przeważnie co trzy miesiące. Na jej wysokość wpływają wszelkie mechanizmy rynkowe, jednak głównym determinantem jest decyzyjny Organ Narodowego Banku Polskiego – Rada Polityki Pieniężnej.

Z kolei marża nie ma stałej wartość. Jej wysokość jest ustalana przez kredytodawcę. Co ważne – marża nie ulega zmianie w okresie kredytowania. Podpisana przez kredytobiorcę umowa zawiera określoną wysokość marży, która pod warunkiem terminowej spłaty rat kredytu nie zmienia się.

Porównanie kredytów gotówkowych

Ustalona rata została skalkulowana dla kredytu w wysokości 19200 zł przy założeniu minimalnej marży banku. W celu osiągnięcia dużej solidności i porównywalności produktów porównywarka kredytowa przytacza oprocentowanie konstruowane w oparciu o stałą marżę (zarobek banku) oraz bieżącą, rynkową stawkę WIBOR.

Może to powodować nieduże różnice w wielkości rat wymienianych w danym momencie przez bank oraz porównywarkę kredytową, jednak pozwala na świadome podjęcie dobrej decyzji o zaciagnięciu pożyczki.

Przejdź do porównania kredytów

Pożyczki ratalne, sprawdź w jakiej firmie otrzymasz pożyczkę długoterminową, którą możesz wykorzystać również na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

listSprawdź inne tematy


menu_open Spis treści

  1. Porównanie kredytów gotówkowych
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.8
HapiPożyczki
Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.8
Smartney.pl
Ocena
9.3
Wonga
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.8
SuperGROSZ
Ocena
8.1
Bocian Pożyczki
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
6.4
Provident
Ocena
5.1
Extra Kieszeń
Ocena
9.8
NetCredit
Ocena
9.4
PożyczkaPLUS
Ocena
9.3
Wonga
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
7.1
Vivus
Ocena
5
Prestito.pl
Ocena
9.8
HapiPożyczki
Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.8
Smartney.pl
Ocena
9.7
Kuki
Ocena
9.7
Finbo
Ocena
9.4
PożyczkaPLUS
Ocena
9.1
Miloan.pl
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.8
SuperGROSZ