Jak pandemia wpływa na finanse Polaków? Sprawdzamy

Online Gotówka

4.5 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 15000 zł, okres kredytowania do 2 rat.
RRSO pożyczki w Online Gotówka to 0%. Wiek od 18 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

BEZPŁATNA!
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Jeszcze w 2019 roku o pracy zdalnej mogli myśleć tylko niektórzy Polacy. Odkąd ogłoszono pandemię COVID-19, co trzeci z nas rozpoczął pracę w trybie home office. Firmy oraz ich managerowie zostali zmuszeni do wprowadzenia nowej organizacji pracy. Ponadto zamknięto granice państwa, restauracje, kina, a także centra handlowe. I choć wiele z tych restrykcji zostało już zniesionych i powoli wracamy do normalności, to jednak wpływ pandemii na nasze finanse jest nadal odczuwalny.

Jak pandemia wpływa na finanse Polaków

Codzienne finanse – co się zmieniło?

Wzrost cen żywności w Polsce możemy obserwować już od ponad roku – działo się to jeszcze przed pandemią. Wyższe ceny można było zauważyć szczególnie w branży spożywczej. W trakcie pandemii największym problemem były w wielu przedsiębiorstwach grupowe zwolnienia z pracy, a także znaczne obniżenie pensji. Wielu z nas zostało zmuszonych do pozostania w domu bez środków do życia. Taka sytuacja znacznie wpłynęła na nasze codzienne finanse. Odkładane skrzętnie oszczędności znacznie stopniały.

W związku z zamknięciem restauracji oraz brakiem możliwości wyjścia z domu znacznie ograniczyliśmy wydatki związane z tzw. czasem wolnym. Niektórzy z nas zaczęli piec chleb, gotować w domu, nie mogąc chodzić na siłownie – przestaliśmy opłacać comiesięczne karnety. Tym samym wydatki nieco zmalały. Niemniej jednak według badań Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, co dziesiąty Polak w trakcie pandemii bardziej obawia się o domowe finanse niż o swoje zdrowie. W obecnej sytuacji zdaje się, że wraz z odmrożeniem większości gałęzi gospodarki zaczynamy powoli wracać do normalności. Obawy powoli znikają, a my znowu zaczynamy snuć plany na przyszłość.

Plany mieszkaniowe i nie tylko, czyli kredyty w czasie pandemii

Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, chwilowo mogą mieć trudniej osoby, które planują się o nie ubiegać. W związku z sytuacją pandemii banki udzielające kredytów mieszkaniowych wprowadziły dodatkowe wymagania. Nie jest to więc najlepszy czas na takie decyzje.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja z kredytami gotówkowymi. Nadal wielu z nas z chęcią korzysta z tego rodzaju finansowania najpotrzebniejszych domowych spraw. Szczególnie teraz, kiedy możemy wziąć kredyt bez wychodzenia z domu z szybkim dostępem do gotówki na koncie, nawet w 24h. Pamiętajmy, że przed wzięciem każdego kredytu należy dokładnie przeanalizować taką decyzję i obliczyć wysokość raty, którą będziemy mogli co miesiąc spłacać, zaś w trakcie procesu analizowana będzie nasza zdolność kredytowa.

Gdzie na wakacje w 2020 roku?

Wielu z nas ze względów bezpieczeństwa zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów na wakacje w 2020 roku. Jedni podjęli takie decyzje ze strachu przed podróżami, inny z kolei ze względów finansowych. Nie należy się jednak poddawać. Wszyscy jesteśmy zmęczeni i z pewnością urlop od codzienności każdemu się przyda. Warto zatem zastanowić się i skorzystać z kredytu przez internet. W Santander Consumer Banku – banku od kredytów, większość podstawowych formalności związanych z dodatkową gotówką załatwimy online przez komputer lub smartfon. Warto skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania i kwoty, która pomoże nam w realizacji naszych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

listSprawdź inne tematy


menu_open Spis treści

  1. Codzienne finanse – co się zmieniło?
  2. Plany mieszkaniowe i nie tylko, czyli kredyty w czasie pandemii
  3. Gdzie na wakacje w 2020 roku?
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.8
Smartney.pl
Ocena
9.6
HapiPożyczki
Ocena
9.3
Wonga
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.8
SuperGROSZ
Ocena
8.1
Bocian Pożyczki
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
6.4
Provident
Ocena
5.1
Extra Kieszeń
Ocena
9.8
NetCredit
Ocena
9.4
PożyczkaPLUS
Ocena
9.3
Wonga
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
7.1
Vivus
Ocena
5
Prestito.pl
Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.8
Kuki
Ocena
9.8
Smartney.pl
Ocena
9.7
Finbo
Ocena
9.6
HapiPożyczki
Ocena
9.4
PożyczkaPLUS
Ocena
9.1
Miloan.pl
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.8
SuperGROSZ