Jak pandemia wpływa na finanse Polaków? Sprawdzamy

POŻYCZ 25 000 zł na 60 MIESIĘCY!

WEŹ SWOJĄ POŻYCZKĘ
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Ascot Finance

3.3 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 1000000 zł, okres kredytowania do 120 rat.
RRSO pożyczki w Ascot Finance to 80%. Wiek od 20 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

RRSO 80%

Jeszcze w 2019 roku o pracy zdalnej mogli myśleć tylko niektórzy Polacy. Odkąd ogłoszono pandemię COVID-19, co trzeci z nas rozpoczął pracę w trybie home office. Firmy oraz ich managerowie zostali zmuszeni do wprowadzenia nowej organizacji pracy. Ponadto zamknięto granice państwa, restauracje, kina, a także centra handlowe. I choć wiele z tych restrykcji zostało już zniesionych i powoli wracamy do normalności, to jednak wpływ pandemii na nasze finanse jest nadal odczuwalny.

Jak pandemia wpływa na finanse Polaków

Codzienne finanse – co się zmieniło?

Wzrost cen żywności w Polsce możemy obserwować już od ponad roku – działo się to jeszcze przed pandemią. Wyższe ceny można było zauważyć szczególnie w branży spożywczej. W trakcie pandemii największym problemem były w wielu przedsiębiorstwach grupowe zwolnienia z pracy, a także znaczne obniżenie pensji. Wielu z nas zostało zmuszonych do pozostania w domu bez środków do życia. Taka sytuacja znacznie wpłynęła na nasze codzienne finanse. Odkładane skrzętnie oszczędności znacznie stopniały.

W związku z zamknięciem restauracji oraz brakiem możliwości wyjścia z domu znacznie ograniczyliśmy wydatki związane z tzw. czasem wolnym. Niektórzy z nas zaczęli piec chleb, gotować w domu, nie mogąc chodzić na siłownie – przestaliśmy opłacać comiesięczne karnety. Tym samym wydatki nieco zmalały. Niemniej jednak według badań Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, co dziesiąty Polak w trakcie pandemii bardziej obawia się o domowe finanse niż o swoje zdrowie. W obecnej sytuacji zdaje się, że wraz z odmrożeniem większości gałęzi gospodarki zaczynamy powoli wracać do normalności. Obawy powoli znikają, a my znowu zaczynamy snuć plany na przyszłość.

Plany mieszkaniowe i nie tylko, czyli kredyty w czasie pandemii

Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, chwilowo mogą mieć trudniej osoby, które planują się o nie ubiegać. W związku z sytuacją pandemii banki udzielające kredytów mieszkaniowych wprowadziły dodatkowe wymagania. Nie jest to więc najlepszy czas na takie decyzje.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja z kredytami gotówkowymi. Nadal wielu z nas z chęcią korzysta z tego rodzaju finansowania najpotrzebniejszych domowych spraw. Szczególnie teraz, kiedy możemy wziąć kredyt bez wychodzenia z domu z szybkim dostępem do gotówki na koncie, nawet w 24h. Pamiętajmy, że przed wzięciem każdego kredytu należy dokładnie przeanalizować taką decyzję i obliczyć wysokość raty, którą będziemy mogli co miesiąc spłacać, zaś w trakcie procesu analizowana będzie nasza zdolność kredytowa.

Gdzie na wakacje w 2020 roku?

Wielu z nas ze względów bezpieczeństwa zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów na wakacje w 2020 roku. Jedni podjęli takie decyzje ze strachu przed podróżami, inny z kolei ze względów finansowych. Nie należy się jednak poddawać. Wszyscy jesteśmy zmęczeni i z pewnością urlop od codzienności każdemu się przyda. Warto zatem zastanowić się i skorzystać z kredytu przez internet. W Santander Consumer Banku – banku od kredytów, większość podstawowych formalności związanych z dodatkową gotówką załatwimy online przez komputer lub smartfon. Warto skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania i kwoty, która pomoże nam w realizacji naszych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

listSprawdź inne tematy


menu_open Spis treści

  1. Codzienne finanse – co się zmieniło?
  2. Plany mieszkaniowe i nie tylko, czyli kredyty w czasie pandemii
  3. Gdzie na wakacje w 2020 roku?
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.7
Smartney.pl
Ocena
9.6
HapiPożyczki
Ocena
9.6
Loans 4 Players
Ocena
9.5
Profi Credit
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
9
Monedo
Ocena
8.9
SuperGROSZ
Ocena
8.1
Bocian Pożyczki
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
6.6
Ascot Finance
Ocena
9.9
NetCredit
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
7.1
Vivus
Ocena
9.8
Kuki
Ocena
9.7
Smartney.pl
Ocena
9.6
HapiPożyczki
Ocena
9.6
Finbo
Ocena
9.6
Loans 4 Players
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9.5
Profi Credit
Ocena
9.3
Miloan.pl
Ocena
9
Monedo
Ocena
9
Smart Pożyczka