Debet na koncie a kredyt odnawialny, jaka jest różnica?

HapiPożyczki

4.7 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 25000 zł, okres kredytowania do 49 rat.
RRSO pożyczki w HapiPożyczki to 9,72%. Wiek od 18 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

9.4 Ocena
2506 Wybrało
RRSO 9,72%
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Ascot Finance

3.4 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 1000000 zł, okres kredytowania do 120 rat.
RRSO pożyczki w Ascot Finance to 80%. Wiek od 20 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

6.7 Ocena
1864 Wybrało
RRSO 80%

Czy debet w rachunku to to samo co kredyt odnawialny? Tak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Kredyt odnawialny i debet pomagają w podtrzymaniu płynności finansowej, w każdej chwili można skorzystać z dodatkowych środków w momencie gdy na koncie zabraknie własnych pieniędzy. W podobny sposób działa również karta kredytowa, jednak wszystkie te trzy produkty różnią się od siebie.

kredyt odnawialny - limit kredytowy

Kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny to nic innego jak linia kredytowa, limit kredytu odnawialnego zależy od zdolności kredytowej i jest stały. Spłata kredytu następuje w momencie wpływu środków na rachunek. Pieniądze z kredytu odnawialnego można wykorzystać na dowolny cel. Kredyt odnawialny należy do grupy kredytów obrotowych.

Jak otrzymać kredyt odnawialny?

Niestety nie każdy może otrzymać kredyt odnawialny, linia kredytowa przeznaczona jest dla osób, które mają stałe wpływy na swoje konto, taki klient jest dla banku bezpieczny i wiarygodny. Aby otrzymać kredyt odnawialny wystarczy złożyć wniosek w swoim banku, podczas wnioskowania określa się wysokość limitu kredytowego. Limit kredytu odnawialnego zależny jest od zdolności kredytowej, najczęściej to bank zaproponuje górną granicę limitu kredytowego.

Debet w rachunku

Debet w koncie to inaczej saldo ujemne na rachunku bankowym. Pojawia się w momencie wykorzystania wszystkich własnych środków. Debet bardzo często przyznawany jest już na etapie zakładania konta.

Co jest korzystniejsze: debet, kredyt odnawialny czy karta kredytowa?

Debet można otrzymać już na etapie zakładania rachunku bankowego, najczęściej nie trzeba spełniać wielu wymogów jakie banki stawiają przed klientami, którzy wnioskują o kredyt odnawialny czy kartę kredytową.

Debet to dobra opcja dla osób, które chcą dysponować niewielką kwotą pieniędzy w zapasie w momencie gdy skończą się własne środki. Kredyt odnawialny przeznaczy jest dla osób, które nie chcą stracić płynności finansowej, limit kredytu odnawialnego jest zazwyczaj znacznie wyższy niż limit debetowy. Z kredytu odnawialnego korzystają bardzo często osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Sprawdź – konto z debetem

Karta kredytowa

Karta kredytowa może również pomóc w podtrzymaniu płynności finansowej, każda karta kredytowa ma tzw. okres bezodsetkowy kilkadziesiąt dni. W czasie okresu bezodsetkowego można korzystać ze środków bez oprocentowania. Limit karty kredytowej uzupełnia się w momencie spłaty zadłużenia. Karta kredytowa może posłużyć jako zabezpieczenie płynności finansowej jednak jej przeznaczenie jest zupełnie inne. Kartę kredytową wykorzystuje się zazwyczaj do zakupów. Przelew środków z karty kredytowej na rachunek jest zazwyczaj możliwy, jednak za każdą taką operację bank naliczy sobie prowizję.

Wybierz kartę kredytową

Podsumowując, jeżeli chcemy dysponować niewielkim zabezpieczeniem na wypadek, gdy zabraknie nam pieniędzy skorzystajmy z debetu, z kredytu odnawialnego korzystajmy w tedy, gdy potrzebujemy podtrzymać swoją płynność finansową np. w prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej. Z karty kredytowej korzystajmy robiąc zakupy np. w internecie, korzystajmy z wielu różnych programów lojalnościowych dzięki czemu zakupy mogą być znacznie tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

listPodobne artykuły

menu_open Spis treści

  1. Jak otrzymać kredyt odnawialny?
  2. Karta kredytowa
  3. Kredyt odnawialny
  4. Debet w rachunku
  5. Co jest korzystniejsze: debet, kredyt odnawialny czy karta kredytowa?
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.7
pożyczkaOK
Ocena
9.7
Smartney.pl
Ocena
9.5
Profi Credit
Ocena
9.4
HapiPożyczki
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
9.1
Monedo
Ocena
8.9
SuperGROSZ
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
6.7
Ascot Finance
Ocena
6.7
Autokapital.pl
Ocena
9.9
NetCredit
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9.5
SmartPożyczka
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
7.1
Vivus
Ocena
5.5
Ofin
Ocena
9.8
Kuki
Ocena
9.7
pożyczkaOK
Ocena
9.7
Smartney.pl
Ocena
9.6
Finbo
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9.5
Profi Credit
Ocena
9.5
SmartPożyczka
Ocena
9.4
HapiPożyczki
Ocena
9.2
Miloan.pl
Ocena
9.1
Monedo