Czym jest pożyczka na czek GIRO?

Online Gotówka

4.5 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 15000 zł, okres kredytowania do 2 rat.
RRSO pożyczki w Online Gotówka to 0%. Wiek od 18 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

BEZPŁATNA!
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Chcesz skorzystać z szybkiej pożyczki, ale nie posiadasz indywidualnego rachunku bankowego? Niektóre firmy pożyczkowe proponują wypłatę środków czekiem GIRO. Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z tego rozwiązania, dowiedz się, co warto o nim wiedzieć.

pożyczka na czek

Czym jest pożyczka na czek GIRO?

Na liście prowadzonej przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych znajduje się ponad 30 firm pożyczkowych, które łącznie reprezentują ok. 80 proc. rynku pożyczek bankowych[1]. Wszystkie te firmy udzielają pożyczek przez internet. Klient zainteresowany otrzymaniem środków składa wniosek poprzez stronę internetową, a po kilku minutach uzyskuje informację, czy pożyczka została mu przyznana. Jeżeli tak, środki są wypłacane.

Wypłata środków najczęściej odbywa się na rachunek bankowy klienta, ale są też firmy, które proponują:

  • czek GIRO,
  • odbiór pieniędzy w placówce stacjonarnej firmy.

Czym jest pożyczka na czek giro? Czek GIRO to jeden z wielu środków płatniczych, który ma bardzo długą historię. Szczególną popularnością czeki GIRO cieszyły się przed upowszechnieniem się rachunków bankowych. Pożyczka na czek GIRO oznacza tyle, że pożyczkodawca zleca wypłatę środków właśnie poprzez czek, który Ty – jako klient – realizujesz w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

Co warto wiedzieć o pożyczce na czek GIRO?

Pożyczki na czek GIRO nie są dostępne w ofertach wszystkich firm pożyczkowych, a to oznacza, że wybór jest ograniczony. Jeżeli z pewnych względów nie chcesz korzystać z rachunku bankowego, zapoznaj się z ofertami następujących pożyczkodawców:Ratka.pl, KredytOK, SuperGrosz.pl, SMS36.pl i AS Kredyt. Pożyczkę na czek GIRO znajdziesz także w ofertach SMS Kredyt i PożyczkaOK.

Wybór pożyczki na czek GIRO wiąże się z dodatkową opłatą za transfer środków. W przypadku tej formy przekazania środków zaangażowane zostają podmioty zewnętrzne, z którymi musi się rozliczyć pożyczkodawca. Opłatą zawsze jest obciążany Klient. Wysokość opłaty nie powinna przekraczać 13 zł. Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę na czek GIRO, zwróć uwagę na wysokość kosztów.

Czek GIRO jest ważny jedynie przez kilka dni, z reguły przez 7 dni. Po upływie tego terminu nie będziesz mógł odebrać środków. Pamiętaj też, że tylko osoba, która wnioskowała o pożyczkę będzie mogła odebrać pieniądze w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Ani Ty nie będziesz mógł tego zrobić za inną osobę, ani bliska Ci osoba za Ciebie.

Pożyczka na czek GIRO – rozwiązanie nie tylko dla seniorów

Firmy pożyczkowe wprowadziły do ofert pożyczki na czek GIRO m.in. z myślą o seniorach. Osoby starsze często nie mają zaufania do banków i nie korzystają z bankowości internetowej. Dla nich możliwość odebrania pieniędzy w placówce pocztowej to po prostu wygodne rozwiązanie. Ale pożyczka na czek GIRO sprawdza się nie tylko w przypadku seniorów.

Masz rachunek bankowy, który współdzielisz np. z małżonkiem? W takiej sytuacji nie potwierdzisz swoich danych za pomocą przelewu weryfikacyjnego, a to dlatego, że firmy pożyczkowe mogą zweryfikować tożsamość klienta jedynie na podstawie indywidualnego rachunku bankowego. Jeżeli nie posiadasz takiego konta, nie będziesz mógł potwierdzić danych i tym samym nie masz szansy na szybki zastrzyk pieniędzy. W Twoim przypadku idealnie zatem sprawdzi się pożyczka na czek GIRO.

Z pożyczki na czek GIRO korzystają także osoby, które posiadają rachunek bankowy, ale np. nie mają na nim środków lub został on zajęty przez komornika sądowego.

[1] Członkowie PZIP, https://pzip.pl/czlonkowie/ (dostęp 7.12.2018).


SuperGROSZ

4.4 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 15000 zł, okres kredytowania do 48 rat.
RRSO pożyczki w SuperGROSZ to 54%. Wiek od 18 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

RRSO 54%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

listSprawdź inne tematy


menu_open Spis treści

  1. Czym jest pożyczka na czek GIRO?
  2. Co warto wiedzieć o pożyczce na czek GIRO?
  3. Pożyczka na czek GIRO – rozwiązanie nie tylko dla seniorów
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.8
HapiPożyczki
Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.8
Smartney.pl
Ocena
9.3
Wonga
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.8
SuperGROSZ
Ocena
8.1
Bocian Pożyczki
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
6.4
Provident
Ocena
5.1
Extra Kieszeń
Ocena
9.8
NetCredit
Ocena
9.4
PożyczkaPLUS
Ocena
9.3
Wonga
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
7.1
Vivus
Ocena
5
Prestito.pl
Ocena
9.8
HapiPożyczki
Ocena
9.8
Profi Credit
Ocena
9.8
Smartney.pl
Ocena
9.7
Kuki
Ocena
9.7
Finbo
Ocena
9.4
PożyczkaPLUS
Ocena
9.1
Miloan.pl
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
9
Online Gotówka
Ocena
8.8
SuperGROSZ