AC kradzieżowe — jak znaleźć tanie ubezpieczenie o optymalnym zakresie?

POŻYCZ 25 000 zł na 60 MIESIĘCY!

WEŹ SWOJĄ POŻYCZKĘ
KWOTA POŻYCZKI

PORÓWNAJ POŻYCZKI POZABANKOWE

KWOTA KREDYTU

OKRES SPŁATY

Ascot Finance

3.3 out of 5 stars

Maksymalna kwota pożyczki 1000000 zł, okres kredytowania do 120 rat.
RRSO pożyczki w Ascot Finance to 80%. Wiek od 20 lat.

APLIKUJ »

Szczegóły »

RRSO 80%

AC kradzieżowe

9215 — tyle samochodów padło łupem złodziei w 2018 roku! Aby uniknąć finansowych skutków takich zdarzeń, warto kup Autocasco. Dziś sprawdzimy, które TU oferują AC kradzieżowe i ile kosztuje takie ubezpieczenie.

Jak podają policyjne statystyki, w 2018 roku skradziono 9215, czyli ponad 750 aut miesięcznie! Najwięcej kradzieży dokonano w Warszawie i jej okolicach (2689). Na drugim miejscu uplasowało się województwo śląskie (909), a na trzecim — dolnośląskie (874).

Mądry Polak przed szkodą

Niestety, kierowca, który „zapomniał” kupić Autocasco, nie dostanie odszkodowania za kradzież auta. Zarówno obowiązkowe OC, jak i dobrowolne assistance nie gwarantują bowiem takiego świadczenia.

Ważne: w przeciwieństwie do OC, zakres AC zależy od konkretnego towarzystwa i wybranego wariantu. W praktyce oznacza to, że ubezpieczenie kupione w towarzystwie A może zapewniać kompletnie inną ochronę niż to zawarte w towarzystwie B. Zanim wybierzesz przypadkowe, upewnij się, że ochroni Twój portfel przed skutkami kradzieży. Odmowa wypłaty odszkodowania, zwłaszcza w przypadku takiego zdarzenia może być dla kierowcy wyjątkowo nieprzyjemną niespodzianką.

Gdzie dostanę AC kradzieżowe?

AC kradzieżowe oferują obecnie m.in.:

 • AXA Direct,
 • PZU,
 • Link4.

AC kradzieżowe w AXA Direct

AXA Direct oferuje kierowcom ubezpieczenie od pożaru i kradzieży (P-KR). Odpowiedzialnością ubezpieczyciela objęte są następstwa zdarzenia w postaci szkody całkowitej, polegające na zniszczeniu pojazdu wskutek pożaru lub kradzieży. Ochrona działa wyłącznie w Polsce.

Ważne: udział własny w odszkodowaniu z ubezpieczenia P-KR w AXA Direct wynosi 15 lub 25%. Choć dzięki temu składka będzie niższa, w przypadku kradzieży niższe będzie również odszkodowanie.

AC od kradzieży w PZU

PZU oferuje Autocasco w formule all risk. Tak szeroki zakres uwzględnia także kradzież.

Jeśli kupisz AC w PZU, dostaniesz odszkodowanie, jeśli ktoś:

 • ukradnie Twój samochód,
 • ukradnie część lub wyposażenie auta, np. radio,
 • zniszczy pojazd w czasie włamania lub jego próby.

Standardowe AC nie obejmuje kradzieży na Białorusi, w Rosji, na Ukrainie i w Mołdawii. Jeśli chcesz rozszerzyć zakres ochrony, możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie — Kradzież w BRUM. Dzięki niemu PZU wypłaci odszkodowanie, jeśli ktoś ukradnie Twoje auto, jego część lub element wyposażenia we wskazanych wyżej krajach.

AC od kradzieży w Link4

Autocasco kradzieżowe oferuje także Link4. Ochrona obejmuje auto, bagaż podręczny, a nawet foteliki dziecięce. AC w Link4 działa w Polsce i Europie Nie obejmuje jednak szkód kradzieżowych powstałych na terenie Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Ile kosztuje AC kradzieżowe?

Jak deklaruje AXA Direct AC kradzieżowe możesz mieć już od 89 zł/rok. Pamiętaj jednak, że niska składka jest efektem stosunkowo wysokiego udziału własnego. Wypłacone po kradzieży odszkodowanie będzie więc niższe niż suma ubezpieczenia.

Choć na stronie PZU znajdziesz kalkulator ubezpieczeniowy, który — przynajmniej w teorii — pozwala wyliczyć cenę AC samodzielnie, poznanie ceny ubezpieczenia wcale nie będzie takie łatwe.

Po uzupełnieniu danych kierowcy i parametrów auta, kierowca musi podać swój numer telefonu. Stawkę AC przedstawi konsultant podczas rozmowy telefonicznej. 

Aby poznać cenę AC z PZU, skontaktuj się bezpośrednio z ubezpieczycielem lub agentem.

AC kradzieżowe w Link4 możesz kupić wyłącznie w pakiecie z OC. Przykładowe ceny dla 35-letniej mieszkanki podwarszawskiego Piaseczna, użytkującej 9-letnią Toyotę Aygo z silnikiem 998 cm3 przedstawiającą się następująco:

 • Pakiet Ekonomiczny, uwzględniający OC, AC Wypadkowe (wariant kosztorys, zmienna suma ubezpieczenia, udział własny 1500zł, części alternatywne), AC Kradzieżowe (zmienna suma, udział własny 0zł), holowanie w AC, ubezpieczenie bagażu podręcznego 1000 zł, oraz użyteczny Program Pomocy — 854 zł rocznie;
 • Pakiet Podstawowy, uwzględniający OC, AC Wypadkowe (wariant kosztorys, zmienna suma ubezpieczenia, udział własny 500zł, części alternatywne), AC Kradzieżowe (zmienna suma, udział własny 0zł), holowanie w AC, ubezpieczenie bagażu podręcznego 1000 zł, oraz użyteczny Program Pomocy — 909,14zł rocznie;
 • Pakiet Rozszerzony uwzględniający OC, AC Wypadkowe (wariant kosztorys, zmienna suma ubezpieczenia, udział własny 500 zł, części alternatywne), zniesienie amortyzacji części, AC Kradzieżowe (zmienna suma, udział własny 0 zł), holowanie w AC, ubezpieczenie bagażu podręcznego 1000 zł, NNW 50 000 zł, Auto Assistance i użyteczny Program Pomocy -1182,37 zł rocznie.

AC kradzieżowe — co jeszcze warto wiedzieć?

Zanim wybierzesz AC kradzieżowe:

 • dokładnie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia, zwracając szczególną uwagę na listę wyłączeń. Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela to lista sytuacji, w których TU nie weźmie odpowiedzialności za powstałą szkodę i nie wypłaci odszkodowania. W przypadku kradzieży auta może być to np. brak wymaganych aktywnych zabezpieczeń antykradzieżowych, pozostawienie kluczyków w ogólnodostępnym miejscu (np. w restauracji) czy wewnątrz otwartego pojazdu;
 • zwróć uwagę na wartość udziału własnego. Udział własny (inaczej franszyza redukcyjna) to część wartości szkody, którą w przypadku wystąpienia zdarzenia kierowca będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Zazwyczaj określa się go procentowo (np. 20%) lub kwotowo (np. 300 zł). Wysoki udział własny przełoży się więc na obniżenie składki, ale także na niższe odszkodowanie;
 • zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia. Większość ubezpieczycieli umożliwia wybór pomiędzy stałą a zmienną. Jeśli kupisz Autocasco ze zmienną sumą ubezpieczenia, wartość odszkodowania zostanie wyliczona na podstawie wartości auta z dnia wystąpienia szkody. W przypadku AC ze stałą sumą, przez cały okres ochrony (rok polisowy) pozostanie ona niezmienna. Dzięki temu kwota wypłaconego przez TU świadczenia będzie wyższa.

Tanie AC dzięki porównywarce 

Jeśli chcesz znaleźć tanie ubezpieczenie AC (o nim więcej tutaj: https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/ac/), sprawdź oferty poprze porównywarkę ubezpieczeń Mubi. To proste w obsłudze narzędzie umożliwia porównanie cen ofert wielu ubezpieczycieli, w ciągu zaledwie kilku minut, bez wychodzenia z domu. Aby poznać ceny Autocasco w poszczególnych towarzystwach, musisz jedynie wypełnić krótki formularz, zawierający pytania o dane kierowcy i parametry samochodu. Jeśli któraś z ofert spełni Twoje oczekiwania, będziesz mógł od razu zawrzeć umowę i opłacić składkę. Porównanie ubezpieczenia samochodu w Mubi (https://mubi.pl/) to skuteczny sposób na tanie AC o optymalnym dla kierowcy zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

listSprawdź inne tematy


menu_open Spis treści

 1. AC kradzieżowe w AXA Direct
 2. AC od kradzieży w PZU
 3. AC od kradzieży w Link4
 4. Mądry Polak przed szkodą
 5. Gdzie dostanę AC kradzieżowe?
 6. Ile kosztuje AC kradzieżowe?
 7. AC kradzieżowe — co jeszcze warto wiedzieć?
PORÓWNANIA POŻYCZEK

Ocena
9.7
Smartney.pl
Ocena
9.6
HapiPożyczki
Ocena
9.6
Loans 4 Players
Ocena
9.5
Profi Credit
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
9
Monedo
Ocena
8.9
SuperGROSZ
Ocena
8.1
Bocian Pożyczki
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
6.6
Ascot Finance
Ocena
9.9
NetCredit
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9.2
Wonga
Ocena
9
Smart Pożyczka
Ocena
7.8
Axi Card
Ocena
7.1
Vivus
Ocena
9.8
Kuki
Ocena
9.7
Smartney.pl
Ocena
9.6
HapiPożyczki
Ocena
9.6
Finbo
Ocena
9.6
Loans 4 Players
Ocena
9.5
PożyczkaPLUS
Ocena
9.5
Profi Credit
Ocena
9.3
Miloan.pl
Ocena
9
Monedo
Ocena
9
Smart Pożyczka