Szukasz kredytu lub pożyczki?

Już nie musisz, nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej oferty!

Wypełnij formularz

Trendy Future Bankingu
Szybka Pożyczka
Od 2 do 12 miesięcy do 25000 zł

KREDYT LUB POŻYCZKA?

NAWET DO 150.000

Błyskawiczna decyzja, minimum formalności.

Nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej pożyczki!

Również dla osób z ograniczoną zdolnością kredytową.

SprawdźTrendy Future Bankingu
Trendy Future Bankingu

Dynamiczny rozwój technologii, powszechny dostęp do Internetu oraz popularyzacja urządzeń mobilnych odcisnęły piętno na wszystkich dziedzinach życia. Odporny na zmiany nie był również sektor bankowy, którego przedstawiciele musieli jednocześnie dostosować się do nowych wymagań klientówi wykorzystać okazje, jakie niesie ze sobą postęp. Nowości, które można było zaobserwować, są jednak jedynie początkiem zmian, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Nie wszystkiego w tej kwestii można być całkowicie pewnym. Niektóre pomysły i rozwiązania są odrzucane przez klientów nawet pomimo teoretycznej atrakcyjności, a czasem nawet najlepsza idea przegrywa z przyzwyczajeniem użytkowników. Spośród mnogości opcji na przyszłość wyłania się jednak kilka dominujących trendów.

Telefon zamiast portfela

Dostęp do naszych danych bankowych z poziomu telefonu nie jest już problemem. Aplikacje dla najpopularniejszych systemów mobilnych oferują dziś w Polsce praktycznie wszystkie banki – nie tylko te największe. Dla pozostałych osób przeznaczone są natomiast specjalnie przygotowane wersje stron w wydaniu lekkim, automatycznie dostosowujące się do rozmiaru ekranu urządzenia. Co do tego, że bankowość mobilna jest przyszłością, nikt nie ma wątpliwości. Eksperci zadają jedynie pytania, czy dominującą rolę odegrają w niej dedykowane aplikacje czy strony RWD. Za jednymi przemawia uniwersalność i mniejsze koszty tworzenia, za drugimi – większe możliwości i atrakcyjniejsza oprawa.

Sam dostęp to dziś jednak za mało. Naturalnym kolejnym krokiem jest odnalezienie najatrakcyjniejszego dla klienta rozwiązania umożliwiającego realizację płatności bez konieczności wyciągania karty czy gotówki z portfela. Do pojedynku o ten segment rynku włączają się nie tylko instytucje bankowe i producenci kart płatniczych, ale również operatorzy. Każda z tych grup ma przy tym własny pomysł na sukces.

W ciągu najbliższego roku będziemy mogli przekonać się, które z tych połączeń okaże się dla klientów najlepsze i które rozwiązanie stanie się dominującym. Czy będzie to usługa powiązana bezpośrednio z kartą SIM czy też klienci wybiorą mniej zintegrowane usługi. Czy wolimy płacić z wykorzystaniem NFC czy może bardziej odpowiadają nam inne formy płatności mobilnych.

Zabezpieczenia biometryczne

Popularyzacja zabezpieczeń biometrycznych, związana częściowo ze stosowaniem ich w smartfonach, otwiera drogę do szybszych i łatwiejszych w realizacji płatności. Tam, gdzie kiedyś trzeba było wprowadzić dane użytkownika i hasła, teraz często wystarczy już tylko przeciągnięcie palcem. Z biegiem czasu i pojawieniem się nowych form zabezpieczeń, w tym m.in. skanera tęczówki, tego typu płatności mogą stać się standardem.

Samoobsługa

Nie od dziś oczywiste jest, że czas to pieniądz, a udanie się do najbliższego oddziału banku zawsze zajmuje go sporo. Musimy przy tym dostosować się do godzin działalności placówki. Rozwiązaniem może być internet albo telefon, ale w ten sposób nie zawsze można załatwić wszystkie sprawy. Prawdziwym krokiem ku wygodnej i nowoczesnej bankowości są w tym przypadku m.in. samoobsługowe oddziały, pozwalające klientowi na realizację większości działań, które do tej pory wymagały wizyty w banku. W Polsce, pierwsze tego typu rozwiązanie wdrożył w Warszawie w lutym tego roku Getin Bank.

Samoobsługowy Getin Point w Złotych Tarasach umożliwia m.in. zakładanie kont i lokat, wyrabianie kart (z natychmiastowym odbiorem, wykonywanie przelewów i wpłatę gotówki na lokatę, rachunek lub spłatę karty kredytowej. Wszystkie operacje wykonywane są za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy już biegać od okienka do okienka lub stać w tasiemcowych kolejkach, by załatwić swoje sprawy. Klienci w dowolnym momencie mogą także skorzystać z pomocy konsultanta.

Getin Point umożliwia korzystanie z usług bankowych przez 7 dni w tygodniu, w godzinach pracy galerii handlowej, co daje mu przewagę nad tradycyjnymi oddziałami banków. A co z bezpieczeństwem? Getin Point wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, które gwarantują jego użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa: skaner dowodów osobistych, czytnik biometryczny czy specjalny ekran do składania podpisów elektronicznych.

Patrząc na rozwiązanie przygotowane przez Getin Bank, można dojść do wniosku, że jest ono dobrym przykładem trendu nazywanego Future Bankingiem. Tego typu rozwiązania mogą zachęcić konsumentów do korzystania z usług finansowych, a co za tym idzie – do zwiększenia poziomu ubankowienia w naszym kraju.

Inicjatywa ta wspierana jest przez MasterCard, który również działa na polu innowacyjnych płatności (które to z kolei mają z Future Bankingiem wiele wspólnego. Ta międzynarodowa organizacja płatnicza kładzie duży nacisk na rozwój płatności kartami zbliżeniowymi, telefonami z modułem NFC czy wspieranie płatności mobilnych na naszym rynku. Te ostatnie standaryzowane są dzięki aplikacji MasterCard Mobile, która umożliwia zakup biletu do kina, opłacenie rachunków czy uregulowanie należności za parking. Transakcje realizowane są w oparciu o systemy i aplikacje partnerów MasterCard.

Bank jako platforma

Definicja banku jako miejsca, w którym przechowywane są nasze pieniądze, już dawno straciła na aktualności. Wiele polskich instytucji bankowych stara się w jak największym stopniu rozszerzyć swoją ofertę o narzędzia niekoniecznie bezpośrednio związane z finansami czy usługami bankowymi w dotychczasowym rozumieniu. Już dziś część banków oferuje dołączone do konta platformy umożliwiające klientom zakupy wybranych produktów ze zniżkami. Większość ekspertów jest zgodna co do tego, że to dopiero początek eksperymentów z takimi formami zwiększania zaangażowania i zatrzymania klienta banku w obrębie odpowiednio przygotowanej platformy.

Numery kont odchodzą w niepamięć

Długie i skomplikowane numery kont bankowych nigdy nie sprzyjały wymianie pieniędzy, a problem ten stał się jeszcze wyraźniejszy wraz z popularyzacją płatności mobilnych. Proste i wygodne płatności P2P (Peer To Peer nie są wprawdzie nowością ani w Polsce, ani na świecie, ale powoli nadchodzi czas, kiedy będą miały okazję stać się standardem.

W ich przypadku nie potrzebujemy już numeru konta czy dokładnych danych osoby, do której chcemy przesłać pieniądze. Wystarczy znać adres e-mail, numer telefonu albo skorzystać z technologii NFC. Im więcej osób będzie korzystać z aplikacji bankowych na urządzeniach mobilnych i im więcej możliwości będą one oferować, tym większe będzie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Proste, wygodne i nowoczesne. Szanse na to, że banki zignorują tę okazję, są bardzo niewielkie.

Bankowość społecznościowa i rozrywkowa

Serwisy społecznościowe stały się dla wielu osób codziennością, jedną najczęściej odwiedzanych internetowych platform i uniwersalnym kluczem do wielu usług. Z takiej okazji nie mogły nie skorzystać instytucje bankowe, starając się sprawić, aby wydawanie pieniędzy było przynajmniej nieco bardziej atrakcyjne. Banki coraz częściej oferują nie tylko proste opcje związane z udostępnianiem informacji na temat zakupów na portalach społecznościowych, ale także możliwość przesyłania pieniędzy do znajomych czy dostęp do dodatkowych funkcji. Wszystkiemu towarzyszą przeważnie elementy grywalizacji – możliwość zdobywania specjalnych punktów czy odznaczeń za wykonanie określonych akcji, a następnie porównywanie się ze znajomymi.

Bankowość w Internecie Rzeczy i kontekst

Instytucje bankowe, choć posiadają w wielu przypadkach komplet informacji dotyczących naszych płatności, w dalszym ciągu nie mają dostępu do sporej ilości danych na nasz temat. Na podstawie zakupów można stworzyć przyzwoity profil klienta, ale nadchodzący Internet Rzeczy będzie w stanie uzupełnić go i rozbudować.

Podłączenie wszystkich przedmiotów codziennego użytku do globalnej sieci, co stanie się rzeczywistością w ciągu kilku najbliższych lat, będzie dla wielu firm niezwykłą kopalnią wiedzy. Dzięki nim będzie często wiadomo nie tylko, że kupiliśmy dany produkt, ale też dlaczego dokonaliśmy zakupu. Banki, dążące do stania się platformami z prawdziwego zdarzenia, będą dzięki temu w stanie podsuwać nam promocje, oferty i usługi z jeszcze większą dokładnością niż obecnie, a co za tym idzie – większym prawdopodobieństwem powodzenia.

Jednak nawet bez tych technologii jutra, to właśnie gromadzenie i przetwarzanie jak największej ilości danych na nasz temat z dostępnych dziś źródeł będzie jednym z kluczowych elementów w rozwoju bankowości. Dzięki temu nie będziemy się dowiadywać o rzeczach, które być może zechcielibyśmy kupić w danym momencie, a o rzeczach, które naprawdę powinniśmy kupić.

Headlines
Warto sprawdzić
Pożyczki ratalne
Ocena
8.7
pożyczkaOK
Ocena
8.3
MoneyMan
Ocena
8
Ratka.pl
Ocena
7.8
SUPER RATA
Ocena
7.4
HapiPożyczki
Ocena
7.1
SMS Kredyt
Ocena
6.7
Ratkomat.pl
Ocena
6.4
SuperCredit
Ocena
6.3
Wonga
Ocena
6.2
Ferratum Bank
Ocena
6.1
Provident
Ocena
5.6
PożyczkaPLUS
Ocena
5.4
Credy
Ocena
5.2
Euroloan
Weź pożyczkę!
Pożyczka dla każdego!
Przeczytaj

Pożyczka dla firmy. Na jakich warunkach, jak szybko, w jakim banku?

Pożyczka dla firmy. Na jakich warunkach, jak szybko, w jakim banku? Każda firma czy to mała czy duża od samego początku musi liczyć ...Więcej

Ekspres kasa, pożyczka na dowód bez zaśwaidczeń na 60 dni

Pożyczkę w firmie można zaciągnąć na okres do 60 dni. Firma udziela ...Więcej

DailyCredit, szybka pożyczka na 360 dni

Pożyczkę w DailyCredit można zaciągnąć na okres do 360 dni. DailyCredit udziela pożyczek ...Więcej

Credy, internetowa pożyczka do 1000 zł

Pożyczkę w firmie można zaciągnąć na okres do 31 dni. Firma udziela ...Więcej

CreditSTAR, pożyczka na dowód na 30 dni

Pożyczkę w CreditSTAR można zaciągnąć na okres do 30 dni. Firma udziela pożyczek ...Więcej

Credit, internetowa pożyczka do 3000 zł

Pożyczkę w firmie można zaciągnąć na okres do 30 dni. Credit udziela ...Więcej

Pożycz nawet 2000 zł na okres do 180 dni w CASHSport.pl

Pożyczkę w firmie można zaciągnąć na okres do 180 dni. CASHSport.pl udziela ...Więcej

Korzystny kredyt 80000 zł.Ranking z dnia środa, 07 czerwca 2017r.

Korzystny kredyt 80000 zł.Ranking z dnia środa, 07 czerwca 2017r. W naszym porównaniu sprawdziliśmy warunki pożyczki na kwotę 80000 złotych. Spłata pożyczki ...Więcej

Opinie o szybkich pożyczkach

Filarum - Firma oceniona na 5.1 pkt.
Speedy - Super chwilówka.Pierwszy raz zawnioskowałem o 500złotych lecz dostałem 300,ale taka kw ...
Zobacz »


Ratkomat.pl - Firma oceniona na 6.7 pkt.
Darek - Uważam że to jedna z lepszych firm pozyczkowych chociaż nie ma darmowej pierwszej poży ...
Zobacz »


Filarum - Firma oceniona na 5.1 pkt.
Darusiek - Polecam , szybko i sprawnie, pozyczka wpłynęła na konto dosłownie po kilkunastu minuta ...
Zobacz »


Euroloan - Firma oceniona na 5.2 pkt.
Wanda - Nie wiele opini na temat tej pożyczki. Brał ktoś u nich? Jak wygląda weryfikacja, peł ...
Zobacz »ING Bank Śląski - Bank oceniony na 2.9 pkt.
Panio - Z mojej strony wielki plus dla ING szybka decyzja, podejście konsultantów bardzo grzeczn ...
Zobacz »


T-Mobile Usługi Bankowe - Bank oceniony na 5.2 pkt.
Artek - Warunki pożyczki są w miarę dobre, jeżeli już to mam spore zastrzeżenia do konsultan ...
Zobacz »


Pożyczki chwilówki

Zobacz cały ranking »


RANKING LIPIEC 2017r.
Ocena
5/10
Finansowo
Ocena
5/10
SuperCredit
Ocena
8/10
Halopożyczka
Pierwsza za darmo!

Zajmie Ci to tylko 15 min.

1500, 2500, 4000 zł
a może 10.000 zł ? » Złóż wniosek
Pożyczka w kilka minut !
POŻYCZ NAWET 25.000 ZŁ W 15 MINUT!
  • Do 1.000 pożyczka za 0 zł
  • Błyskawiczna decyzja
  • Pożyczka z opcją bez BIK!
  • WYPEŁNIJ WNIOSEK


Najwyżej ocenione kredyty


Citi Handlowy
Citi Handlowy
Ocena
4.6

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 15.16 


Volkswagen Bank Polska
Volkswagen Bank Polska
Ocena
5.4

Prowizja: 3.00  %, RRSO: 15.61 


Getin Noble Bank
Getin Noble Bank
Ocena
3.7

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 18.65 


Santander Consumer Bank
Santander Consumer Bank
Ocena
5.5

Prowizja: 3.99  %, RRSO: 18.92 


Szybkie pożyczki bankowe

RANKING LIPIEC 2017r.
Ocena
10/10
Bank Millennium
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
7/10
PKO Bank Polski
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
7/10
PKO Bank Polski
Ocena
7/10
Ferratum Bank
Ocena
7/10
Ferratum Bank

55 minut temu Klient złożył wniosek o pożyczkę 1000 zł
w Ekredycik


Informacja zniknie za sekund

Na raty!

Pierwsza 0 zł!
» Złóż wniosek
Zgarnij 300 zł