Szukasz kredytu lub pożyczki?

Już nie musisz, nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej oferty!

Wypełnij formularz

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie
Szybka Pożyczka
Od 2 do 12 miesięcy do 25000 zł

KREDYT LUB POŻYCZKA?

NAWET DO 150.000

Błyskawiczna decyzja, minimum formalności.

Nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej pożyczki!

Również dla osób z ograniczoną zdolnością kredytową.

SprawdźNajlepszy kredyt hipoteczny
4,1%

Korzystając z kredytu hipotecznego Alior Bank klienci mogą liczyć na decyzję kredytową w 1 dzień, prowizję od zera złotych, ratę od 635 zł za każde 100 000 zł kredytu. Bank gwarantuje również możliwość zawieszenia kapitału do 6 miesięcy w roku ( łącznie nawet do 5 lat).

Sprawdź

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie
07:45

W stolicy nowe osiedla mieszkaniowe wciąż wyrastają jak grzyby po deszczu. Niełatwo jednak znaleźć takie, które wyróżniają się ciekawą architekturą i niestandardowymi rozwiązaniami. Innowacyjność i niebanalna architektura, niestety, kosztują. Dlatego najwięcej twórczych pomysłów znajdziemy wśród projektów apartamentowców.

–  Najwięksi potentaci na warszawskim rynku mieszkaniowym opierają swoją ofertę na mieszkaniach stosunkowo tanich. Budują rozległe osiedla, które są jedynie uwspółcześnioną wersją dawnych blokowisk – sypialni – twierdzi Grzegorz Kurowski z portalu RynekPierwotny.com.  Jednak na warszawskim rynku regularnie pojawiają się też kolejne ekskluzywne inwestycje. Zdaniem Kurowskiego, w połowie roku deweloperzy oferowali apartamenty w 28 ukończonych projektach.

La Rambla na Żoliborzu

Najsłynniejszy wśród warszawskich apartamentowców jest oczywiście wieżowiec w kształcie żagla projektu Daniela Libeskinda, ale w jego cieniu powstaje kilka innych interesujących obiektów. Sporo dzieje się np. na Żoliborzu, gdzie kilka firm zabudowuje poprzemysłową część tej dzielnicy.

Przy ulicy Rydygiera Layetana Developments planuje postawić osiedle o wyszukanej nazwie sPlace – smart living, które pomieści 66 apartamentów o metrażu od 24 do 174 mkw. Smart living to połączenie modernistycznego stylu architektury z zastosowaniem wielu rozwiązań ułatwiających życie mieszkańcom. Każdy klient będzie mógł wybrać układ pomieszczeń spośród kilku gotowych opcji, a apartamenty wyposażone zostaną w instalację „inteligentnego domu”. W ramach usług typu concierge firma obsługująca apartamentowce zrobi nam zakupy i pranie, zarezerwuje bilety do kina i wyprowadzi psa na spacer. Jednym kluczykiem otworzymy drzwi do mieszkania i innych części nieruchomości, a na każdym miejscu parkingowym znajdziemy gniazdko elektryczne do ładowania aut hybrydowych. Cena mieszkań o podstawowym standardzie kształtuje się na poziomie od 8,5 do 12 tys. zł za mkw. Dla klientów z grubszym portfelem przygotowana została oferta sLoft. Są to dwupoziomowe, przestronne mieszkania o najwyższym standardzie, z wysokim na ponad  5 metrów salonem. Tutaj cena za mkw. waha się od 12,5 do 13,7 tys. zł za mkw.

Mieszkańcy mają cieszyć się elegancją i luksusem nie tylko we wnętrzach własnych apartamentów. Do spacerów i integracji zachęcać ma ich wijący się między budynkami deptak, który architekci z biura Mąka Sojka Architekci zamierzają zaaranżować w stylu słynnej, barcelońskiej La Rambla.

Prawie jak dawna fabryka

W Warszawie powstaje obecnie jeden z ciekawszych projektów mieszkaniowych nawiązujących do postindustrialnej stylistyki. U zbiegu ulic Racjonalizacji i Woronicza firma Ghelamco stawia tzw. soft lofty. Mieszkania w Woronicza Qbik różnią się od prawdziwych loftów tym, że nie powstaną w starych, fabrycznych halach, ale zostaną zbudowane od podstaw. Postindustrialny klimat zostanie jednak zachowany. Mieszkania będą bardzo przestrzenne (salony o wysokości niemalże 6 m oraz pełne światła wpadającego przez wysokie okna. Oprócz sof loftów w Qbiku znajdą się także standardowe mieszkania wyposażone w przestronne tarasy lub balkony.

Deweloper wybuduje tu 380 mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu – od 44 do 150 mkw. Pomyślano także o dodatkowych udogodnieniach dla mieszkańców Qbika – w budynku znajdzie się miejsce dla restauracji i fitness clubu, powstanie także wewnętrzne patio.

Italia we Włochach

Coraz częściej deweloperzy projektując duże kompleksy mieszkaniowe, starają się stworzyć odrębne i samodzielne założenia urbanistyczne, będące swoistymi miastami w mieście. Palmę pierwszeństwa dzierży najprawdopodobniej Miasteczko Wilanów, podobne aspiracje mieli między innymi twórcy 19 Dzielnicy na Woli czy pomysłodawcy zabudowy Żoliborza Przemysłowego, teraz do tego grona pragnie dołączyć firma Marvipol, która we Włochach, pomiędzy ulicami Świerszcza, Chrościckiego i Obywatelską, zamierza wybudować zespół mieszkaniowy pod nazwą Zielona Italia. Inwestor zapewnia, że na sześciohektarowym terenie stworzy miasteczko z własnym rynkiem, uliczkami i terenami zielonymi.

Osiedle ma nawiązywać nazewnictwem i klimatem do małych włoskich miasteczek. Budynki mieszkalne noszą dźwięczne nazwy pochodzące od regionów Włoch: Sardynia, Lombardia, Piemont, Wenecja, Toskania, Kalabria, Umbria, Sycylia. Aranżacja przestrzeni ma zachęcać do wyjścia z domu, wieczornego spaceru i kolacji ze znajomymi w przytulnej knajpce. Rano będziemy mogli wpaść na espresso do kawiarni ulokowanej przy rynku, który ma być sercem Zielonej Italii. Rytm życia wyznaczy mieszkańcom zegar umieszczony na wieży ustawionej pośrodku placu. Zielona Italia będzie miała także przedszkole z własnym placem zabaw i terenem zielonym. Pierwsze dwa budynki, Lombardia i Sardynia mają być gotowe w III kwartale  2012 r., a cała inwestycja na przełomie 2014/2015r.

Apartament z widokiem na ekologiczne jezioro

We wspomnianych wyżej osiedlach sPlace i Woronicza Qbik projektanci zadbali o stworzenie ciekawie zaaranżowanych stref zieleni. Firma Marvipol poszła o krok dalej i w Villi Ventus, która jest częścią osiedla Mokotów Park powstającego przy ulicy Bernardyńskiej, oferuje mieszkańcom dostęp do prywatnego jeziora. Budynki Mokotów Park staną na 5-hektarowej działce zlokalizowanej w otulinie Jeziorka Czerniakowskiego. Aż 3 hektary zajmie park z jeziorem. Akwen oplecie sieć ścieżek spacerowych, rowerowych a także oddzielne szlaki dla uprawiających jogging. „Śniadanie z widokiem na taflę wody połyskującą w promieniach porannego słońca. W uszach szum przybrzeżnych zarośli” – tak inwestor zachwala uroki  Villi Ventus na stronie internetowej projektu. Część mieszkańców będzie mogła dodatkowo wypocząć we własnych, przydomowych ogródkach. Architektura osiedla utrzymana jest w harmonijnym, dość już charakterystycznym dla Mokotowa stylu. Budynki są niewysokie, kilkupiętrowe, zaprojektowane z dbałością o szczegół. Fasady Villi Ventus pokryje piaskowiec, drewno, i metal.

Mieszkanie bez przeszkód

Wyznaczaniem nowych trendów w mieszkaniówce chwali się także firma Dolcan. Trzy nowe osiedla, które wybuduje ten deweloper, nie tylko mają szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych i starszych, ale ponadto ich mieszkańcy nie będą musieli płacić czynszu.

– Wejście do mieszkania czy wyjście na taras nie wymaga pokonania żadnych schodów, ani progów – wyjaśnia Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.

W lokalach przewidziano bardzo szerokie, często rozsuwane drzwi, przez które z łatwością przedostanie się osoba na wózku. Do każdego mieszkania zlokalizowanego na parterze przylegać będzie małe, zielone patio.

Ceny lokali nie są wygórowane i zaczynają się od 5.5 tys zł za mkw., czyli np. 50-metrowe mieszkanie w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych kupić można wraz z działką w cenie 275 tys zł. Opisane powyżej udogodnienia i rozwiązania zostaną zastosowane w pięciu osiedlach, które planuje wybudować Dolcan: w osiedlu Rudy Rydz przy ul. Kadrowej w warszawskim Rembertowie, Konik Polny przy ul. Lewantów i Kamyk Zielony, obie w warszawskiej dzielnicy Białołęka, Czerwona Jarzębina na Zaciszu i osiedlu Pasikonik, które powstanie w Markach.  

W klimacie przedwojennej warszawy

Coraz rzadziej deweloperzy decydują się na całkowite wyburzenie zabytkowych obiektów pod nowe apartamentowce i zaczynają dostrzegać potencjał, który kryje się w starych budynkach. Chętnie wkomponowują resztki starej zabudowy w nowe obiekty lub decydują się na renowację zabytku w całości.

Przykładem pierwszego rozwiązania jest apartamentowiec przy ulicy Hożej 55 budowany przez firmę Yareal. Mimo, że obrońcom zabytków nie udało się powstrzymać wyburzenia pozostałości po fabryce brązów i srebra braci Łopieńskich, pocieszyć się mogą faktem że deweloper zdecydował się ostatecznie zachować fragmenty dawnej zabudowy. Yareal zapewnia, że o przyszłości tego miejsca będą przypominać ceglane fragmenty historycznej fasady i elementy fabrycznych maszyn, wkomponowane w bryłę budynku. Obiekt ma pomieścić 61 apartamentów, w tym penthousy.

Jednym z ciekawszych pomysłów łączących stare z nowym, jest inwestycja zaplanowana przez Ghelamco przy ulicy Foksal. Deweloper chce przywrócić dawną świetność dwóm kamienicom z przełomu XIX i XX w. stojącym  przy ulicy Foksal 13 i 15. Podobnie jak przed wojną będą się tam mieściły eleganckie apartamenty. Inwestor zapowiada, że zrekonstruuje nie tylko oryginalny wystrój fasad, ale także wnętrz budynków. Odtworzone zostaną również malowidła na ścianach i sufitach oraz wystrój klatek schodowych. Mają tam powstać 54 luksusowe apartamenty o metrażach od 50 do 250 m kw.

Na stołecznym rynku nieruchomości znajdziemy ciekawe i niebanalne oferty, wciąż jest ich jednak za mało. Pomimo nadwyżki podaży nad popytem deweloperzy nadal wprowadzają na rynek wiele nowych inwestycji. – Przy stabilnej sprzedaży rosnąca oferta sprawia, że rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny. Jest więc duża szansa, że w przyszłości deweloperzy będą budować więcej wartościowych architektonicznie obiektów lub przynajmniej częściej wyposażać je w niestandardowe rozwiązania – podsumowuje Grzegorz Kurowski z portalu RynekPierwotny.com.

Warto sprawdzić
Pożyczki ratalne
Ocena
9.4
MoneyMan
Ocena
9.3
Extra portfel
Ocena
9.1
eKassa
Ocena
8.8
pożyczkaOK
Ocena
8.1
Ratka.pl
Ocena
7.9
SUPER RATA
Ocena
7.5
HapiPożyczki
Ocena
7.2
SMS Kredyt
Ocena
6.8
Ratkomat.pl
Ocena
6.5
SuperCredit
Ocena
6.4
Wonga
Ocena
6.3
Ferratum Bank
Ocena
6.2
Provident
Ocena
5.7
PożyczkaPLUS
Weź pożyczkę!
Pożyczka dla każdego!
Przeczytaj

Pożycz nawet 5000 zł na okres do 720 dni w Ratka.pl

Pożyczkę w Ratka.pl można zaciągnąć na okres do 720 dni. Ratka.pl udziela pożyczek ...Więcej

Pożyczki pozabankowe przez Internet

Dawniej pożyczka w firmie pozabankowej kojarzyła się tylko z chwilówka na niskie kwoty, ...Więcej

Pożycz nawet 1500 zł na okres do 30 dni w Ekspres pożyczka

Pożyczkę w Ekspres pożyczka można zaciągnąć na okres do 30 dni. Firma udziela ...Więcej

Vivus, pożyczki do 4000 zł

Pożyczkę w Vivus można zaciągnąć na okres do 30 dni. Vivus udziela pożyczek ...Więcej

Pożyczka dla firmy. Na jakich warunkach, jak szybko, w jakim banku?

Pożyczka dla firmy. Na jakich warunkach, jak szybko, w jakim banku? Każda firma czy to mała czy duża od samego początku musi liczyć ...Więcej

Ekspres kasa, pożyczka na dowód bez zaśwaidczeń na 60 dni

Pożyczkę w firmie można zaciągnąć na okres do 60 dni. Firma udziela ...Więcej

DailyCredit, szybka pożyczka na 360 dni

Pożyczkę w DailyCredit można zaciągnąć na okres do 360 dni. DailyCredit udziela pożyczek ...Więcej

Credy, internetowa pożyczka do 1000 zł

Pożyczkę w firmie można zaciągnąć na okres do 31 dni. Firma udziela ...Więcej

Opinie o szybkich pożyczkach

eKassa - Firma oceniona na 9.1 pkt.
Pawel - Powiedziano mi na co miałbym zwrócić uwagę przy wybieraniu pożyczki - porównać kosz ...
Zobacz »


Filarum - Firma oceniona na 5.2 pkt.
Speedy - Super chwilówka.Pierwszy raz zawnioskowałem o 500złotych lecz dostałem 300,ale taka kw ...
Zobacz »


Ratkomat.pl - Firma oceniona na 6.8 pkt.
Darek - Uważam że to jedna z lepszych firm pozyczkowych chociaż nie ma darmowej pierwszej poży ...
Zobacz »


Filarum - Firma oceniona na 5.2 pkt.
Darusiek - Polecam , szybko i sprawnie, pozyczka wpłynęła na konto dosłownie po kilkunastu minuta ...
Zobacz »ING Bank Śląski - Bank oceniony na 3 pkt.
Panio - Z mojej strony wielki plus dla ING szybka decyzja, podejście konsultantów bardzo grzeczn ...
Zobacz »


T-Mobile Usługi Bankowe - Bank oceniony na 5.3 pkt.
Artek - Warunki pożyczki są w miarę dobre, jeżeli już to mam spore zastrzeżenia do konsultan ...
Zobacz »


Pożyczki chwilówki

Zobacz cały ranking »


RANKING SIERPIEŃ 2017r.
Ocena
5/10
Finansowo
Ocena
5/10
SuperCredit
Ocena
8/10
Halopożyczka
Pierwsza za darmo!

Zajmie Ci to tylko 15 min.

1500, 2500, 4000 zł
a może 10.000 zł ? » Złóż wniosek
Pożyczka w kilka minut !
POŻYCZ NAWET 25.000 ZŁ W 15 MINUT!
  • Do 1.000 pożyczka za 0 zł
  • Błyskawiczna decyzja
  • Pożyczka z opcją bez BIK!
  • WYPEŁNIJ WNIOSEK


Najwyżej ocenione kredyty


Citi Handlowy
Citi Handlowy
Ocena
4.8

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 15.16 


Volkswagen Bank Polska
Volkswagen Bank Polska
Ocena
5.5

Prowizja: 3.00  %, RRSO: 15.61 


Getin Noble Bank
Getin Noble Bank
Ocena
3.8

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 18.65 


Santander Consumer Bank
Santander Consumer Bank
Ocena
5.6

Prowizja: 3.99  %, RRSO: 18.92 


Szybkie pożyczki bankowe

RANKING SIERPIEŃ 2017r.
Ocena
10/10
Bank Millennium
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
10/10
Bank Millennium
Ocena
7/10
Ferratum Bank
Ocena
7/10
Ferratum Bank

03 minut temu Klient złożył wniosek o pożyczkę 1200 zł
w Ratka.pl


Informacja zniknie za sekund