Szukasz kredytu lub pożyczki?

Już nie musisz, nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej oferty!

Wypełnij formularz

Mysz kościelna to ma klawe życie!

KREDYT LUB POŻYCZKA?

NAWET DO 150.000

Błyskawiczna decyzja, minimum formalności.

Nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej pożyczki!

Również dla osób z ograniczoną zdolnością kredytową.

SprawdźMysz kościelna to ma klawe życie!
Co dziś można uznać za prawdziwą biedę? W obecnej rzeczywistości jest to coś dużo gorszego od braku pieniędzy – to przekredytowanie, czyli utrata płynności finansowej z powodu na liczne zobowiązania (kredyty, pożyczki, karty kredytowe).

Niegdyś się mówiło „biedny jak mysz kościelna”. Człowiek, który wpadł w pułapkę zadłużenia może tylko pozazdrościć egzystencji temu stworzonku. Myszka nie ma co prawda wielkich dochodów, ale również nie ma na głowie kredytów. Ma dach nad głową – mieszka sobie na parafii jak u Pana Boga za piecem. Ma również święty spokój (tu zakładam, iż gdzieś w pobliżu nie czai się kot). Poza tym – nie ma świadomości, iż może być inaczej.

A jak wygląda życie osoby przekredytowanej? Jeżeli ma własne mieszkanie, to prędzej czy później je straci – a czasem zostanie wyrzucona siłą, wraz z całą rodziną. Stan „majątkowy” takiej osoby to często minus kilkaset tysięcy złotych w bilansie. Non stop jest atakowana przez rzeszę komorników i windykatorów, którzy w środkach nie przebierają, aby jak najwięcej od dłużnika wyrwać. No i jeszcze jedno – osoby te pamiętają dobrze czas „przed zapętleniem”, kiedy to były hołubione przez instytucje finansowe i stać je było na wiele. Bo, niestety, posiadały niegdyś przyzwoite zarobki i … zdolność kredytową.
W tego rodzaju sytuacjach jedynym ratunkiem dla osoby, która wpadła w pułapkę kredytową jest możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka – co to takiego?

Od kwietnia 2009 roku, osoby nie prowadzące działalności gospodarczej mogą raz na 10 lat ogłosić upadłość. Celem wprowadzenia ustawy było leczenie Polaków z bardzo ciężkiej choroby cywilizacyjnej, jaką jest przekredytowanie. Czyli: wpadnięcie w pułapkę zadłużenia. Jak powszechna jest to dolegliwość, odpowie fragment publikacji z „Gazety Wyborczej” z końca ub.r., której autorami są Marek Wielgo i Maciej Samcik:

„Wyliczenia InfoMonitora – jednej z trzech prywatnych firm, które zajmują się zbieraniem danych o zadłużonych Polakach – potwierdzają hipotezę, iż nasze przeterminowane długi rosną jak na drożdżach i przekroczyły już 35,5 mld zł (…). Chodzi o powyżej 2-milionową rzeszę trwale „przekredytowanych” konsumentów, którzy od dawna tkwią w pętli długów”.

Upadłość konsumencka może być rozwiązaniem zastosowanym w sytuacji, kiedy aktywa danej osoby (rodziny) są dużo niższe od sumy zobowiązań finansowych, a tych osoba ta nie jest w stanie spłacać. W innym przypadku problemy możemy rozwiązać przez sprzedaż majątku, bo jeśli tego nie zrobimy, prędzej czy później majątek zostanie zlicytowany przez komorników.

Czy te liczby mogą kłamać?

Problem w tym, iż obecne zapisy ustawy praktycznie uniemożliwiają skuteczne działanie w tym kierunku; świadczą o tym poniższe dane.

W okresie 2009 – 2011 w kraju ogłoszono upadłość tylko 36 razy, a złożono w tym czasie 1875 wniosków. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii oddłuża się co godzinę (!!!) nawet 200 osób. W Niemczech, w 2007 roku ogłoszono powyżej 105 tysięcy upadłości – te dane znalazłem w „Gazecie Bankowej” w publikacji Pani Marty Lewkowicz.

Jaka jest największa tragedia osób „przekredytowanych”? Otóż – nie są one chronione prawem. To bardzo dziwne – bo w dzisiejszych czasach, gdzie tak wielką uwagę przykłada się do poprawności politycznej, prawo bardziej opiekuje się nie tylko zwierzętami, ale również sprawcami najcięższych zbrodni. Nie wierzą Państwo? Poniżej dowody.

Morderca również człowiek

Oto co na ten temat znajdziemy w Kodeksie karnym: Art. 94. § 1. jeśli sprawca, w stanie niepoczytalności określonej w art. 31 § 1, popełnił czyn zabroniony o znacznej społecznej szkodliwości i zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, iż popełni taki czyn ponownie, sąd orzeka umieszczenie sprawcy w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym.
§ 2. Czasu pobytu w zakładzie nie określa się z góry; sąd orzeka zwolnienie sprawcy, jeśli jego dalsze pozostawanie w zakładzie nie jest konieczne.

Czyli za „czyn zabroniony o znacznej szkodliwości społecznej” można uniknąć kary: wystarczy, iż przestępca przedstawi w Sądzie stosowne zaświadczenie lekarskie. Jeżeli ten niedobry człowiek nie ma pieniędzy na obrońcę, podczas rozprawy dostanie adwokata z urzędu, czyli koszty procesu poniesie Skarb Państwa.

Psy górą!

Nasze prawo dba również o zwierzęta – co rzecz jasna popieram. Oto fragmenty publikacji, którą znalazłem na portalu prawnym Wieszak.pl:

„1 stycznia 2012 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Zaostrza ona kary za niehumanitarne traktowanie zwierząt, nielegalne zabicie bądź znęcanie się nad zwierzętami. (…) Obecnie kara ta wzrosła i może wynosić nawet 2 lata więzienia. (…) Jakie zachowanie wobec zwierząt jest niedopuszczalne?
(…) 7) utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu bądź wody przez czas wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku”.

Jak są w kraju traktowane osoby przekredytowane? Pozwolę sobie podać parę przykładów „z życia”. Dotyczy to spraw moich obecnych użytkowników (w ramach prowadzonej działalności Nieruchomości Boża Krówka zajmuje się m.in. oddłużaniem).

Historia pierwsza – w pełni prawdziwa

Młoda kobieta, na dodatek samotna matka pięcioletniego dziecka, parę lat temu świetnie zarabiała – około 10 000 zł miesięcznie. Bank ją wtedy uwielbiał i zasypywał ofertami bardzo atrakcyjnych pożyczek. Zakład pracy, w którym ta osoba pracowała ogłosił upadłość. Kobieta została bez pracy, ale za to z zobowiązaniami na poziomie 170 000 zł. Po paru miesiącach, kiedy wciąż była bez pracy, straciła możliwość spłaty zadłużenia. Bank przestał klientkę lubić, a swoje wierzytelności sprzedał firmie windykacyjnej. Zaczęła się jazda… Telefony od 6.30 rano do 23.00, często prawie z pogróżkami, w skrzynce na listy: ciągłe monity i wezwania do zapłaty. W ramach pościgu za tą „groźną przestępczynią” nie oszczędzono również rodziców – do nich również wydzwaniano z instytucji windykacyjnej z napastliwymi pytaniami: gdzie jest córka?! Kiedy zacznie spłacać zobowiązania?! W ten sposób udało się wyrwać od rodziców kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale dług nie malał – dochodziły wciąż karne odsetki. Dziewczyna się załamała, wpadła w ciężką depresję. Jest pod stałą opieką psychiatry. Oczywiście w tym stanie nie ma szans na znalezienie pracy. Czy sądzą Państwo, iż wiadomość ta skierowana do instytucji windykacyjnej zmieniła sytuację? Ani na jotę… Zajadłość znęcających się nad tą biedną dziewczyną – i jej rodziną – windykatorów przybrała tylko na sile. Upadłość konsumencka w tym wypadku nie wchodzi w rachubę – osoba ta nie ma żadnego majątku (ani dochodów), co przy teraźniejszym stanie prawnym uniemożliwia ogłoszenie upadłości.

Czy można w tej sytuacji w jakikolwiek sposób uwolnić się od nagonki pracowników instytucji windykacyjnej? Widzę tu jedno rozwiązanie. Osoba ta powinna znaleźć jakiegoś chorego, bezdomnego psa (który pewnie i tak wkrótce zdechnie) i udusić to zwierzę na oczach policjanta. Nie trafi do więzienia, tylko do zakładu zamkniętego – tam chyba jej nie dopadną? To nie żart, proszę Państwa – to właśnie jest krajowy system prawny.

Historia druga – również autentyk

Tym razem bohaterami będzie małżeństwo B., osoby w średnim wieku z dwójką dzieci na utrzymaniu. Jeszcze parę lat zaliczali się do klasy średniej. Pan B. miał etat w FSO – jako pracownik wysoko wykwalifikowany; żona również miała stałą, nieźle płatną pracę. Kupili na kredyt mieszkanie, mając spory wkład własny. Wzięli też, niestety parę pożyczek, ale bez problemu je spłacali. Kiedy nad FSO zawisły czarne chmury, Pan B. próbował w instytucjach finansowych zmienić sposób spłaty, bo wiedział, ze jak straci pracę – nie dadzą rady spłacać swoich zobowiązań. Każda wizyta w przesiębiorstwa bankowego owocowała … kolejną pożyczką. Obecnie rodzina ta posiada powyżej 400 000 zł zobowiązań (oprócz kredytu hipotecznego udzielono Państwu B. 10 innych pożyczek), a mieszkanie ma wartość nie więcej niż 200 000 zł. Jaka potoczyła się historia tej rodziny? Kiedy FSO zwolniło Pana B., przez parę miesięcy nie mógł znaleźć pracy. Banki powypowiadały umowy. Pan B.

w końcu znalazł zatrudnienie, była to praca najpodlejsza z podłych: sortowanie śmieci na wysypisku. Wytrzymał tam parę miesięcy, ale zaczął chorować i musiał odejść z pracy – na własną prośbę. Do pensji, która była jedynym dochodem 5-cio osobowej rodziny (jedna z córek Państwa B. jest matką kilkumiesięcznego dziecka) dobrał się komornik sądowy. Nie bacząc na przepisy prawa, kilkakrotnie zabrał z rachunki całe wynagrodzenie Pani B., pozostawiając tę rodzinę bez środków na utrzymanie. Komornik działał w pełnej wiedzy – znał zarobki Pani B., mimo to nie zostawiał na koncie ani grosza. To nic innego jak pospolita kradzież, w państwie prawa za taki czyn komornik powinien stracić prawo wykonywania zawodu i ponieść odpowiedzialność karną. Przypomnijmy – za głodzenie psa grozi do 2 lat więzienia, urzędnik państwowy, który pozbawia środków do życia pięcioosobową rodzinę pozostaje bezkarny…

Dlaczego w tym wypadku wniosek o upadłość konsumencką zakończy się odrzuceniem? Ponieważ Pan B. sam się zwolnił z ostatniej pracy – tej na wysypisku – a to jest sprzeczne z zapisami ustawy. W tym wypadku wniosek musi zostać oddalony.

Zrób to sam, dłużniku

I jeszcze jedna „ciekawostka” z obecnie obowiązującej ustawy. W Artykule 491 (2) czytamy: „Wniosek o ogłoszenie upadłości może zgłosić tylko dłużnik”. Cóż to oznacza? Osoba, która jest niewypłacalna nie powinna korzystać z żadnej płatnej pomocy prawnej. Dłużnik nie może liczyć również na „prawnika z urzędu”, co przysługuje w Sądzie nawet najbardziej zwyrodniałemu przestępcy.

Problem jest w tym, ze prawidłowe sporządzenie wniosku o upadłość konsumencką wymaga ogromnej wiedzy merytorycznej w zakresie prawa w tym zakresie: Ustawa z 28 lutego 2003 roku O Prawie Upadłościowym i Naprawczym – po wydrukowaniu zajmuje 130 stron… A wnioski źle sporządzone przed dłużnika zostają z miejsca przez Sąd odrzucane.

Szanowni Parlamentarzyści – pochylcie swoje przemęczone pracą czoła nad zmianą ustawy o upadłości konsumenckiej. Nie odwołuję się tu do Waszego sumienia, tylko do prostej matematyki. To przecież 2 miliony możliwych głosów w kolejnych wyborach. Tyle nie „ugracie” nawet na ściągnięciu zardzewiałego wraka do Polski.

Krzysztof Oppenheim
Nieruchomości Boża Krówka


Warto sprawdzić
Pożyczki ratalne
Ocena
8.9
Ratka.pl
Ocena
8.6
pożyczkaOK
Ocena
8.3
SuperCredit
Ocena
8.1
HapiPożyczki
Ocena
7.4
Wonga
Ocena
6.2
SMS Kredyt
Ocena
6
Provident
Ocena
5.7
Ferratum Bank
Ocena
5.5
PożyczkaPLUS
Ocena
5.3
Credy
Ocena
4.9
InCredit
Ocena
4.9
Pożyczkomat
Ocena
4.6
Ekspres kasa
Ocena
3.8
Aasa
2100 zł za darmo!
Pożyczka dla każdego!
Przeczytaj

Kredyt hipoteczny przez Internet

Kredyt hipoteczny przez Internet Kredyt online, czy to jest możliwe? Jeszcze do niedawna jedynie firmy pożyczkowe ...Więcej

Gdzie założyć konto oszczędnościowe?

Gdzie założyć konto oszczędnościowe? Oprocentowanie lokat ciągle jest na niskim poziomie do tego rosnąca inflacja. Zakładanie ...Więcej

Kredyt na PIT, w jakim banku?

Kredyt na PIT, w jakim banku? Kredyt na pit, jak się do tego zabrać? Każda osoba, która otrzymała od ...Więcej

Kredito24, internetowa pożyczka do 3000 zł

Pożyczkę w Kredito24 można zaciągnąć na okres do 30 dni. Kredito24 udziela pożyczek ...Więcej

Najlepszy kredyt 35000 zł.Ranking z dnia wtorek, 07 marca 2017r.

Najlepszy kredyt 35000 zł.Ranking z dnia wtorek, 07 marca 2017r. W dzisiejszym rankingu sprawdziliśmy warunki kredytu gotówkowego na kwotę 35000 PLN. Spłata ...Więcej

Pożyczki pod zastaw lub na poręczenie

Pożyczki pod zastaw lub na poręczenie Czy aby otrzymać pożyczkę chwilówkę musimy przedstawić jakieś poręczenie lub zastaw? Takie pytanie ...Więcej

Pożyczki dla zadłużonych, gdzie uda się pożyczyć pieniądze?

Pożyczki dla zadłużonych, gdzie uda się pożyczyć pieniądze? Czy istnieje specjalny produkt przeznaczony dla osób zadłużonych? Każdy kto ma zaciągnięty kredyt ...Więcej

Oprocentowanie kredytów w 2017 r.

Oprocentowanie kredytów w 2017 r. Czy w tym roku oprocentowanie lokat będzie wyższe niż w latach poprzednich? ...Więcej

Opinie o szybkich pożyczkach

Euroloan - Firma oceniona na 1.6 pkt.
Wanda - Nie wiele opini na temat tej pożyczki. Brał ktoś u nich? Jak wygląda weryfikacja, peł ...
Zobacz »


Euroloan - Firma oceniona na 1.6 pkt.
Wandzia - Jakaś nowa pożyczka? Pożyczał ktoś u nich? Jak to wygląda na tle innych pożyczek? ...
Zobacz »


Profi Credit - Firma oceniona na 8.4 pkt.
Kaska - Wszystko fajnie, tylko nikt jakoś nie mówi,że u nich ciężko jest dostać pożyczkę, ...
Zobacz »


Profi Credit - Firma oceniona na 8.4 pkt.
Marek - Szybko i sprawnie polecam ...
Zobacz »T-Mobile Usługi Bankowe - Bank oceniony na 5.1 pkt.
Artek - Warunki pożyczki są w miarę dobre, jeżeli już to mam spore zastrzeżenia do konsultan ...
Zobacz »


Pożyczki chwilówki

Zobacz cały ranking »


RANKING MARZEC 2017r.
Ocena
5/10
Finansowo
Ocena
5/10
SuperCredit
Ocena
8/10
Halopożyczka
Pierwsza za darmo!

Zajmie Ci to tylko 15 min.

1500, 2500, 4000 zł
a może 10.000 zł ? » Złóż wniosek
Pożyczka w kilka minut !
POŻYCZ NAWET 25.000 ZŁ W 15 MINUT!
  • Do 1.000 pożyczka za 0 zł
  • Błyskawiczna decyzja
  • Pożyczka z opcją bez BIK!
  • WYPEŁNIJ WNIOSEK


Najwyżej ocenione kredyty


Citi Handlowy
Citi Handlowy
Ocena
4.4

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 15.16 


Volkswagen Bank Polska
Volkswagen Bank Polska
Ocena
5.3

Prowizja: 3.00  %, RRSO: 15.61 


Getin Noble Bank
Getin Noble Bank
Ocena
3.6

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 18.65 


Santander Consumer Bank
Santander Consumer Bank
Ocena
5.4

Prowizja: 3.99  %, RRSO: 18.92 


Szybkie pożyczki bankowe

RANKING MARZEC 2017r.
Ocena
10/10
Bank Millennium
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
7/10
Ferratum Bank
Ocena
7/10
Ferratum Bank

21 minut temu Klient złożył wniosek o pożyczkę 1000 zł
w pożyczkaOK


Informacja zniknie za sekund