Szukasz kredytu lub pożyczki?

Już nie musisz, nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej oferty!

Wypełnij formularz

Czy kupujemy ubezpieczenie wyjeżdżając na wakacje?

KREDYT LUB POŻYCZKA?

NAWET DO 150.000

Błyskawiczna decyzja, minimum formalności.

Nigdzie nie znajdziesz korzystniejszej pożyczki!

Również dla osób z ograniczoną zdolnością kredytową.

SprawdźCzy kupujemy ubezpieczenie wyjeżdżając na wakacje?
Czy kupujemy ubezpieczenie wyjeżdżając na wakacje?Czy kupujemy ubezpieczenie wyjeżdżając na wakacje? Gdy w 2010 roku firma eSKY.pl umożliwiła swoim konsumentom nabycie ubezpieczeń turystycznych z możliwości tej korzystało jedynie 7 proc. jej klientów. Przez trzy lata liczba ta wzrosła 12 krotnie i obecnie 89 proc. osób wyjeżdżając na wakacje myśli również o tym, iż należy wykupić ubezpieczenie. Z jakimi kosztami to się wiąże? Kiedy myślimy o ubezpieczeniu? Do jakich krajów jeżdżą osoby ubezpieczone?

Zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi potwierdza Anna Wieconkowska z instytucji ubezpieczeniowej AIG: Z roku na rok zwiększa się liczba wypłaconych odszkodowań. Użytkownicy indywidualni wykazują się coraz większą świadomością ubezpieczeniową, mają również coraz więcej własnych, zarówno złych jak i dobrych doświadczeń.Jednocześnie zaznacza, iż nie zawsze chodzi o zwrot kosztów, zdarza się, iż w grę wchodzi pomoc w zorganizowaniu opieki medycznej za granicą: Podróżującym za granicę Polakom najczęściej udzielamy wsparcia polegającego na organizacji pomocy medycznej i pokryciu bądź zwrocie kosztów leczenia. Bardzo częstymi przypadkami są nagłe zachorowania oraz poparzenia słoneczne.

Łukasz Neska z serwisu eSKY.pl zwraca również uwagę na korelację między ubezpieczeniami turystycznymi i kartami EKUZ: Myślę, iż zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi zwiększało się w miarę, jak okazywało się, iż karta EKUZ nie jest w stanie zabezpieczyć podróżnego w każdym przypadku. Początkowo, gdy oferowaliśmy konsumentom polisę, tłumaczyli nam, iż przecież w Europie mogą korzystać z opieki zdrowotnej. Niestety z czasem okazywało się, iż nie jest to takie proste gdyż w poszczególnych krajach zasady korzystania z EKUZ są różne. Po pierwsze, w niektórych państwach obowiązuje system współpłacenia przez pacjenta – mimo europejskiego ubezpieczenia należy samodzielnie ponieść część kosztów leczenia. Po drugie ubezpieczenie to, nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski. Ponadto, w Hiszpanii pojawił się ostatnio temat problemu z honorowaniem kard EKUZ. To wszystko powoduje, iż użytkownicy coraz częściej sami pytają o możliwość dodatkowego ubezpieczenia. Co ciekawe, najwięcej osób kupuje ubezpieczenia właśnie w związku z wyjazdami europejskimi.

Do jakich krajów jeżdżą osoby, które kupują ubezpieczenie podróżne? W większości przypadków są to wyjazdy do krajów europejskich – Wielkiej Brytanii (24 proc., Włoch (12 proc., Niemiec (9 proc., Hiszpanii (8 proc., Francji (7 proc. i Norwegii (6 proc., dane te dotyczą ubezpieczeń kupionych od początku 2010 roku aż do lipca 2013 roku. Analizując wykupione poprzez serwis eSKY.pl ubezpieczenia można zauważyć dużą sezonowość niektórych kierunków, bądź to, jak pewne miejsca z czasem zyskują na popularności.

Przykładem ubezpieczeń, których sprzedaż dużo rośnie w niektórych miesiącach w roku są Stany Zjednoczone (2 proc. wszystkich użytkowników eSKY.pl kupiło polisę na wyjazd do tego kraju, w przypadku których ubezpieczenie jest wykupowane dużo częściej w miesiącach wiosenno-letnich niż jesienno-zimowych. W minionych latach zasada była taka, iż od kwietnia do września sprzedaż ubezpieczeń do tego kraju rosła dwukrotnie. W tym roku wzrost podróży do Stanów utrzymuje się od stycznia. Gdy zestawimy ubezpieczenia kupione w grudniu 2012 z tymi ze stycznia 2013 obserwujemy wzrost ich sprzedaży o 57 proc. W kolejnych miesiącach wielkość sprzedaży utrzymywała się na podobnym poziomie.

Podobnie jest w przypadku krajów azjatyckich, najczęściej ubezpieczenia kupowane są w przypadku wyjazdów do: Chin (0,7 proc., Tajlandii (0,5 proc., Indii, Japonii. Chiny odwiedzane są z jednakowym natężeniem przez cały rok. Natomiast ubezpieczenia do pozostałych krajów kupowane są na miesiące jesienno-zimowe (październik-marzec i wówczas sprzedaż ich rośnie z reguły o 85 proc. – zestawienia porównując wyniki z lipca 2012 z listopadem 2012.

Jak kształtują się koszty ubezpieczeń? Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl zbadało jak wyglądały średnie koszty na ubezpieczenia podróżne od początku 2010, aż do lipca 2013. Okazało się, iż uśrednione sumy mieszczą się w przedziale od 38 PLN do 47 PLN. Widać, iż wykupienie polisy, nie wiąże się z dużymi wydatkami. jeśli weźmiemy pod uwagę dzienny koszt ubezpieczenia w jednym z krajów europejskich to jest to 4,72 PLN, natomiast gdy ktoś wyrusza poza stary kontynent to na cały świat stawka dzienna wynosi 6,99 PLN. Największa kwota jaką zapłacono za ubezpieczenie podróżne, kupując je za pośrednictwem eSKY.pl od 2010 roku do lipca 2013 to 122 PLN.

Ubezpieczenie podróżne z reguły wiąże się z kilkudniowymi wyjazdami urlopowymi, chociaż nie tylko. Niektórzy wykupują je nawet w przypadku krótkich wypadów – na jeden czy dwa dni, jednak średnia długość obowiązywania polisy to 7 dni.

Analiza wykupionych ubezpieczeń pokazuje, iż najczęściej podróżni myślą o nich z 27 – 46 dniowym wyprzedzeniem. Biorąc pod uwagę to, z jakim wyprzedzeniem kupowane są bilety lotnicze – z 66 dniowym w przypadku tanich linii lotniczych i 91 dniowym w przypadku regularnych, widać iż myśl o ubezpieczeniu pojawia się dopiero na kolejnych etapach planowania podróży.

Zupełnie innym tematem są ubezpieczenia od rezygnacji z biletu lotniczego, które należy wykupić do 72 godzin po zakupie biletu. Anna Wieconkowska z instytucji ubezpieczeniowej AIG wyjaśnia: Najczęściej wypłacane są odszkodowania z tytułu rezygnacji z biletu lotniczego z powodu nagłego zachorowania bądź nieszczęśliwego wypadku, jak także z powodu sytuacji losowych takich jak włamanie czy zalanie mieszkania ubezpieczonego.

Jednak użytkownicy eSKY.pl ciągle bardzo rzadko korzystają z tego rodzaju ubezpieczenia. Gdyby zestawić je ze zwykłym ubezpieczeniem podróżnym to kupuje je jedynie 0,3 proc. osób. Z czego to może wynikać?

– Wiele osób traktuje to ubezpieczenie, jako zbędny wydatek. Wydaje im się, iż skoro zakupiły już bilety na wymarzoną daleką podróż, to na pewno nic nie stanie im na przeszkodzie, by ją odbyć. Niestety nie zawsze tak jest – wyjaśnia Łukasz Neska z serwisu eSKY.pl – Inna kwestia jest taka, iż wykupienie takiego ubezpieczenia jest najbardziej opłacalne w przypadku drogich biletów na loty międzykontynentalne. Ubezpieczenie takie, daje podróżnemu gwarancję, iż aż do momentu odprawy ma możliwość zrezygnować z lotu, jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego. Oczywiście chcąc, by środki finansowe z polisy zostały wypłacone należy przedstawić ubezpieczycielowi dowody np. zaświadczenie lekarskie, potwierdzające niezdolność do wejścia na pokład samolotu.

Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl


Warto sprawdzić
Pożyczki ratalne
Ocena
8.9
Ratka.pl
Ocena
8.6
pożyczkaOK
Ocena
8.3
SuperCredit
Ocena
8.1
HapiPożyczki
Ocena
7.4
Wonga
Ocena
6.2
SMS Kredyt
Ocena
6
Provident
Ocena
5.7
Ferratum Bank
Ocena
5.5
PożyczkaPLUS
Ocena
5.3
Credy
Ocena
4.9
InCredit
Ocena
4.9
Pożyczkomat
Ocena
4.6
Ekspres kasa
Ocena
3.8
Aasa
Szybka pożyczka bankowa
Pożyczka dla każdego!
Przeczytaj

viaSMS, pożyczka bez zaświadczeń przez internet na 30 dni

Pożyczkę w viaSMS można zaciągnąć na okres do 30 dni. Firma udziela pożyczek ...Więcej

Porównanie 4 pożyczek ratalnych

Porównanie 4 pożyczek ratalnych Pożyczki ratalne to bardzo dobra alternatywa dla kredytów gotówkowych. Po pożyczki ratalne sięga ...Więcej

Kredyt dla firm z gwarancjami unijnymi

Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani kredytem inwestycyjnym lub obrotowym z gwarancją BGK w ...Więcej

Kredyt hipoteczny przez Internet

Kredyt hipoteczny przez Internet Kredyt online, czy to jest możliwe? Jeszcze do niedawna jedynie firmy pożyczkowe ...Więcej

Gdzie założyć konto oszczędnościowe?

Gdzie założyć konto oszczędnościowe? Oprocentowanie lokat ciągle jest na niskim poziomie do tego rosnąca inflacja. Zakładanie ...Więcej

Kredyt na PIT, w jakim banku?

Kredyt na PIT, w jakim banku? Kredyt na pit, jak się do tego zabrać? Każda osoba, która otrzymała od ...Więcej

Kredito24, internetowa pożyczka do 3000 zł

Pożyczkę w Kredito24 można zaciągnąć na okres do 30 dni. Kredito24 udziela pożyczek ...Więcej

Najlepszy kredyt 35000 zł.Ranking z dnia wtorek, 07 marca 2017r.

Najlepszy kredyt 35000 zł.Ranking z dnia wtorek, 07 marca 2017r. W dzisiejszym rankingu sprawdziliśmy warunki kredytu gotówkowego na kwotę 35000 PLN. Spłata ...Więcej

Opinie o szybkich pożyczkach

Euroloan - Firma oceniona na 1.6 pkt.
Wanda - Nie wiele opini na temat tej pożyczki. Brał ktoś u nich? Jak wygląda weryfikacja, peł ...
Zobacz »


Euroloan - Firma oceniona na 1.6 pkt.
Wandzia - Jakaś nowa pożyczka? Pożyczał ktoś u nich? Jak to wygląda na tle innych pożyczek? ...
Zobacz »


Profi Credit - Firma oceniona na 8.4 pkt.
Kaska - Wszystko fajnie, tylko nikt jakoś nie mówi,że u nich ciężko jest dostać pożyczkę, ...
Zobacz »


Profi Credit - Firma oceniona na 8.4 pkt.
Marek - Szybko i sprawnie polecam ...
Zobacz »T-Mobile Usługi Bankowe - Bank oceniony na 5.1 pkt.
Artek - Warunki pożyczki są w miarę dobre, jeżeli już to mam spore zastrzeżenia do konsultan ...
Zobacz »


Pożyczki chwilówki

Zobacz cały ranking »


RANKING MARZEC 2017r.
Ocena
5/10
Finansowo
Ocena
5/10
SuperCredit
Ocena
8/10
Halopożyczka
Pierwsza za darmo!

Zajmie Ci to tylko 15 min.

1500, 2500, 4000 zł
a może 10.000 zł ? » Złóż wniosek
Pożyczka w kilka minut !
POŻYCZ NAWET 25.000 ZŁ W 15 MINUT!
  • Do 1.000 pożyczka za 0 zł
  • Błyskawiczna decyzja
  • Pożyczka z opcją bez BIK!
  • WYPEŁNIJ WNIOSEK


Najwyżej ocenione kredyty


Citi Handlowy
Citi Handlowy
Ocena
4.4

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 15.16 


Volkswagen Bank Polska
Volkswagen Bank Polska
Ocena
5.3

Prowizja: 3.00  %, RRSO: 15.61 


Getin Noble Bank
Getin Noble Bank
Ocena
3.6

Prowizja: 5.00  %, RRSO: 18.65 


Santander Consumer Bank
Santander Consumer Bank
Ocena
5.4

Prowizja: 3.99  %, RRSO: 18.92 


Szybkie pożyczki bankowe

RANKING MARZEC 2017r.
Ocena
10/10
Bank Millennium
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
9/10
Alior Bank
Ocena
7/10
Ferratum Bank
Ocena
7/10
Ferratum Bank

45 minut temu Klient złożył wniosek o pożyczkę 100 zł
w Łatwy Kredyt


Informacja zniknie za sekund